K, 28.10.2020

Briti välisminister: Putin kasutab 2018.aasta jalgpalli MMi ära nii, nagu Hitler kasutas 1936. aasta olümpiamänge

Boris Johnson

FOTO: Charles Krupa/AP/Scanpix

Briti välisminister Boris Johnson sõnas eile, 21. märtsil, et Venemaa president Vladimir Putin seab sellel aastal Venemaal toimuvad jalgpalli maailmameistrivõistlused oma propagandavankri ette. 

Johnsoni arvates kasutab Putin jalgpalli MMi ära nii, nagu kasutas Saksa kantsler Adolf Hitler 1936. aasta Berliini suveolümpiamänge, et näidata oma riigi võimsust, teatab huffingtonpost.co.uk.

Vladimir Putin

FOTO: SPUTNIK/REUTERS/Scanpix

Adolf Hitler (ees keskel) 1936. aasta Berliini olümpiamängudel

FOTO: akg-images/akg-images/Scanpix

«Juba praegu on aru saada, et Venemaa kasutab jalgpalli MMi ära oma huvides. Starteegia ja taktika on sellised nagu Hitleril 1936. aasta olümpial,» lausus Johnson Briti parlamendis esinedes.

Venemaal toimuva 2018. aasta jalgpalli MMi logo

FOTO: Alexander Vilf/RIA Novosti/Scanpix

Adolf Hitler kätlemas 1936. aasta olümpial saksa sportlasi

FOTO: akg-images/akg-images/Scanpix

Johnson lisas, et hoolimata vene poliitilisest propagandast, suurest terroriohust ja seksuaalvähemuste vastasusest ei saa karistada Inglise jalgpallikoondise mängijaid ega fänne sellega, et neid ei lubata MMile.

«Kutsun Briti võimuesindajaid üles tagama turvalisus nii mängijatele kui neile 24 000 jalgpallisõbrale, kes lähevad Venemaale MMi mänge vaatama,» lausus Johnson.

Boris Johnson

FOTO: Charles Krupa/AP/Scanpix

Briti ja Venemaa suhetesse lõi kiilu ligi kaks nädalat tagasi Ühendkuningriigis Salisburys aset leidnud juhtum, milles Venemaa eksagent Sergei Skripal ja ta tütar Julia mürgitati närvimürgiga Novitšok. Nad on seni haiglas ja nende seisund on raske. 

Briti võimude arvates andis Putin isiklikult käsu Skripal tappa.

Sergei Skripal

FOTO: YURI SENATOROV/AFP/Scanpix

2018. aasta jalgpalli MM leiab aset Venemaal 14. juunist kuni 15. juulini, sellel osaleb 32 meeskonda.

Venemaa MMil toimub 64 mängu 12 staadionil, mis asuvad 11 linnas. Finaalkohtumine leiab aset 15. juulil Moskvas Lužniki staadionil.

Esmakordselt pääsesid MMile Island ja Panama, kuid välja jäid sellises tugevad jalgpalliriigid nagu USA, Kamerun, Ghana ja Elevandiluurannik.

1936. aasta suveolümpiamängud olid XI nüüdisaegsed olümpiamängud, mis toimusid 1.  – 16. augustini Saksamaa pealinnas Berliinis.

1936. aasta Berliini olümpiamängude tule süütamine

FOTO: akg-images/akg-images/Scanpix