Rootsi kuningliku pere liikmed ei saanud Harry ja Meghani pulmakutset

Rootsi kroonprintsess Victoria ja ta mees, prints Daniel

FOTO: JONATHAN NACKSTRAND/AFP/Scanpix

Briti prints Harry ja ta kihlatu Meghan Markle abielluvad 19. mail Windsori lossi St. George’i kabelis 600 kutsutud külalise ees.

Pulmakutsed said mitmete kuninglike suguvõsade ja aadliperekondade liikmed, kuid mitte Rootsi kuningapere, teatab expressen.se.

Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf ja kuninganna Silvia

FOTO: PEETER LANGOVITS/PM/EMF/SCANPIX

«Mitte keegi Rootsi kuninglikust perest ei osale prints Harry ja Meghan Markle’i pulmas,» kinnitas Rootsi õukonna pressiesindaja Margareta Thorgren.

Rootsi kroonprintsess Victoria ja prints Daniel

FOTO: Hannah McKay/REUTERS/Scanpix

Rootsi meedia arvates peitub põhjus selles, et Harry ja Meghani pulm on privaatsem kui oli Harry vanema venna prints Williami ja tema naise Cambridge’i hertsoginna Catherine’i pulm.

Suurbritannia prints Williami ja Catherine Middletoni laulatus

FOTO: POOL/REUTERS

William ja Catherine kutsusid oma pulma, mis leidis aset 2011. aasta aprillis, Rootsi kroonprintsess Victoria ja tema mehe, prints Danieli.  

Lisaks ei ole prints Harry kunagi eriti Rootsi kuningliku perega suhelnud ja nende kontakt on olnud minimaalne. Seevastu prints William ja hertsoginna Catherine on kroonprintsess Victoria ja prints Danieliga sõbrad.

Vasakult paremale: prints William, hertsoginna Catherine, kroonprintsess Victoria ja prints Daniel

FOTO: Chris Jackson/PA Wire/PA Images/Scanpix

William ja Catherine külastasid Rootsit selle aasta jaanuaris.

Prints William ja hertsoginna Catherine

FOTO: KGC-178/GoffPhotos.com/Scanpix

Briti allika teatel eelistavad Harry ja Meghan lisaks pereliikmetele näha oma pulmas sõpru. Kui päevasel ajal toimuvale laulatusele ja sellele järgnevale koosviibimisele Windsori lossis pääsevad kõik 600 külalist, siis õhtul Frogemore House’is toimuvale pulmapeole vaid printsi ja ta kihlatu 200 sõpra.

Prints Harry ja Meghan Markle

FOTO: Danny Lawson/PA Wire/PA Images/Scanpix