Vaata, millised staarid särasid Tallinn Music Week`i suurel avamispeol

Tallinn Music Weeki avakontserdil põimitakse Kristjan Järvi juhtimisel Eesti Vabariigi ja festivali juubelite puhul üheks tervikuks saja aasta jagu levimuusikat. Vaata, millised staarid tulid Vene Kultuurikeskusesse. 

5. aprillil Vene Kultuurikeskuses Eesti 100. aastapäevale ja TMW kümnendale väljalaskele pühendatud kontserdiprogrammiga Absolute Club. Kontserdi kontseptsiooni autor ja produtsent on Kristjan Järvi ja Sunbeam Productions. Kontserdi avab kultuuriminister Indrek Saar.

Ajastu- ja žanripiire ületav eriprojekt Absolute Club ühendab dirigent Kristjan Järvi New Yorgi muusikamaailma tähtedest koosneva kollektiivi Absolute Ensemble’i eesotsas helilooja ja kitarristi Gene Pritskeriga. Lisaks Luksemburgist pärit nüüdismuusika kõlakunstnikule Francesco Tristanole liituvad absoluudiklubiga ka tuntud Eesti muusikud: Eestit Eurovisionil esindav lauljatar Elina Nechayeva, produtsent ja helilooja Sander Mölder, džässitalent Kadri Voorand, astraalse laenguga laulja-laulukirjutaja Mick Pedaja ja akordionist Tuulikki Bartosiki juhtimisel tegutsev Estonian Folk Orchestra. Kontserdi kontseptsiooni autor ja produtsent on Kristjan Järvi Sunbeam Productions.

Kahte ümmargust tähtpäeva – Eesti Vabariik 100 ja TMW 10 – tähistatakse kontserdiga, kus muusikud meilt ja mujalt joonduvad ühte ritta Eesti riigile erilise aasta tähistamiseks. Kontserdiprogrammi ajatelg ultaub saja aasta tagusest ajast kuni tänapäevani ning Eestit tõlgendatakse selles kui pidevalt uut muusikalist kasvukeskkonda võimaldavat imedemaad. Tänapäeva suunas liigutakse läbi eri ajastute globaalse popmuusika – New Yorgi Birdlandi džässiklubist Studio 54 diskopärandini, Londoni Palladiumi hauntoloogilistest kajadest kaasaegse ambienti, house’i ja hiphopini. Minevik ja olevik saavad kokku Eestis, maal, mis võib anda viljaka pinnase tuleviku jaoks.