Eestlased reisivad ohtlikesse riikidesse hoiatustest hoolimata

  • Maailmas on 24 riiki, kuhu välisministeerium minna ei soovita
  • Ohtlikesse piirkonda reisijad tihti välisministeeriumi hoiatustest ei hooli
  • Riigi unikaalsus võib turvariski põhjendada, kuid vajalik on tugev kodutöö

Meroe püramiidid Sudaanis

FOTO: Peeter Vähi

Välisministeerium loetleb 24 ohtlikku riiki, kuhu tungiva vajaduseta sõita ei soovita. Sellegipoolest leidub nii inimesi, kes uudishimu või spetsiifilise huvi tõttu sellistesse kohtadesse sõidavad, kui ka ettevõtteid, kes ohtlikesse piirkondadesse suisa reise korraldavad. 

Tellijale Tellijale

Kui suuremad reisibürood nagu Estravel ja Go Travel ohtlikesse piirkondadesse reisi ei vahenda ja sinna minna ka ei soovita, siis erilistele sihtkohtadele keskenduv reisikorraldaja Albion viib reisigruppe üsna mitmesse ebaturvaliseks peetud piirkonda. 

Albion viis oma kliente hiljuti näiteks Kongo Demokraatlikku Vabariiki ja Sudaani, samuti on neil plaanis reis Venezuelasse, mis on kõik välisministeeriumi poolt ohtlikuks märgitud riigid.

Albioni asutaja ja tegevjuhi Argo Schneideri sõnul viivad nad eestlasi neisse piirkondadesse, kuna tegemist on lihtsalt niivõrd unikaalsete paikadega. Samuti on neil kohapeal olemas tugev võrgustik, kelle kaudu saavad nad kõige täpsemat infot turvalisuse kohta, mis meie välisministeeriumisse tihti ei jõudvatki.

«Kongosse minek on suisa hädavajalik, kuna seal on nii palju unikaalset, mida ei leia mitte kusagilt mujalt maailmas,» sõnas Schneider.