Pildid ja video: Valge Maja juurde tekkinud auk tõi kaasa naljalaviini

Ameerika Ühendriikides Washingtonis asuva Valge Maja juurde tekkis ootamatult auk, tekitades sotsiaalmeedias humoorikate kommentaaride laviini.

Valge Maja tegevust kajastavad ajakirjanikud jagasid eile fotosid august sotsiaameedias koos selgitusega, et see muutub kogu aeg suuremaks, teatab independent.co.uk.

Valge Maja juurde tekkis auk

FOTO: Ron Sachs/SIPA / Ron Sachs/SIPA/Scanpix

Auk asub Valge Maja pressiosakonna kabinettide lähedal, selle akna juures, kus on asepressiesindaja Hogan Gidley kabinett.

«Selle nädala alguses tekkis Valge Maja põhjaaias auk, mis asub pressiosakonna ja pressikonverentside ruumide lähedal, muutudes iga päevaga suuremaks,» kirjutas Voice of America esindaja Steve Herman Twitteris. Tema oli üks esimesi, kes seda nägi ja sellest teatas.

Valge Maja juurde tekkis auk

FOTO: Ron Sachs/SIPA / Ron Sachs/SIPA/Scanpix

Valge Maja esindajad teatasid augu tekkimisest USA parkideametile, mille eksperdid jälgivad olukorda ja vajadusel toovad teiste alade asjatundjaid oma hinnangut andma, kaasa arvatud geoloogid.

Parkideameti pressiesindaja Jenny Anzelmo-Sarles teatas, et auk ei kujuta Valgele Majale ega seal töötavatele inimestele ohtu, kuna ei ole veel kuigi suur.

Anzelmo-Sarles selgitas, et sellised kartsilehtrid võivad tekkida näiteks pärast paduvihma. Möödunud nädalal sadas Washingtonis palju vihma, võides tekitada selle augu.

Valge Maja juurde tekkis auk

FOTO: Ron Sachs/SIPA / Ron Sachs/SIPA/Scanpix

CNNi ajakirjanik Jim Acosta nägi augu tekkimise naljakat külge ja kirjutas Twitteris, et karstilehtri tekkimine viitab Washingtoni «soisusele». See oli viide Donald Trumpi valimiskampaani väljaütlemisele, et ta kavatseb presidendiks saades Washingtoni «mädasoo kuivendada».

Lisaks Acostale heitsid veel mitmed Twitteri kasutajad Valge Maja augu teemal nalja. Pakuti, et see karstilehter on Trumpi vastaste kättemaks või esileedi Melania Trumpi põgenemistee Valgest Majast kui olukord peaks väga karmiks minema. Või kadusid selle kaudu sise-Maasse Valgest Majast vallandatud.

Huffington Posti ajakirjanik Ariel Edwards-Levy kirjutas sotsiaalmeedias, et auk Valge Maja juures on «poliitvundamenti lõhkuv» uudis.

Valge Maja juurde tekkis auk

FOTO: Ron Sachs/SIPA / Ron Sachs/SIPA/Scanpix

Auk sai Twitteris ka oma konto «White House Sink Hole».

Donald Trumpil on ka varasem karstilehtri kogemus. Möödunud aasta mais tekkis üsna suur auk Lõuna-Floridas asuva Trumpi maja ette ja ka siis heideti selle üle Twitteris nalja.

Nüüd teatati ühes tviidis, et seal, kus on Donald Trump, tekib karstilehter.

«Tundub, et maa tahab Trumpi neelata,» kirjutati.

Donald Trump

FOTO: JOE RAEDLE/AFP/Scanpix