Video: Trumpi ja Kimi rahukõnelusteks valmis mälestusmedal, kuid kohtumine jääb ära

USA ja Põhja-Korea liidrite kohtumist tähistav medal, kuid see kohtumine jääb ära

FOTO: STR / AFP/Scanpix

Ameerika Ühendriikides valmistati mälestusmedal, millega taheti tähistada USA presidendi Donald Trumpi ja Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni ajaloolisi rahukõnelusi.

Medalil on kujutatud nii Trumpi kui Kimi, juures on mõlema riigi lipp, riigi nimi ja fraas «Peace Talks» (Rahukõnelused), teatab eu.usatoday.com.

Selliseid mälestusmünte valmis 250.

Donald Trump ja Kim Jong-un

FOTO: Brendan Smialowski / AFP/Scanpix

Selle nädala esmaspäeval, 21. mail teatasid USA võimud, et Trumpi ja Kimi 12. juuni kohtumine Singapuris jääb ära. Trump edastas, et kohtumine ei saa toimuda, kuna USA ja Põhja-Korea vahel on seni palju pingeid.

Ärajääva kohtumise mälestusmedaliga sarnaseid medaleid saab osta Valge Maja suveniiripoest. Seal müügil olevatel medalitel  on ka kolmas riigipea, Lõuna-Korea president Moon Jae-in.

Moon Jae-in

FOTO: Sergei Gunejev/Sputnik/Scanpix

Kui medali algne hind oli 24,95 dollarit, siis kahe liidri kohtumise ärajäämine langetas hinna 19,95 dollarini.

Kohe pärast kohtumise ärajäämise teadet asusid ameeriklased agaralt Valge Maja internetipoes koopiamedaleid ostma, jooksutades lehekülje kokku.

Mees vaatamas Valge Maja suveniiripoe leheküljel olevat mälestusmedali eripakkumist

FOTO: EVA HAMBACH / AFP/Scanpix

Lehekülje kohaselt ei tähenda kahe riigijuhi kohtumise ärajäämine, et suhete parandamise protsessis ei astutud sammu edasi.

Ameeriklased komenteerisid originaalmälestusmedalit sotsiaalmeedias öeldes, et Kimi kohta on seal kasutatud «Supreme Leader» (kõrgeim juht), kuid USAs tavaliselt ei kasutata Kimi kohta sellist ametinimetust.

USA ja Põhja-Korea liidrite kohtumist tähistav medal, kuid see kohtumine jääb ära

FOTO: STR / AFP/Scanpix