Miks prints Harry kandis oma pulmas samasugust vormi nagu kunagine vene keiser Nikolai II?

Prinst Harry saabumas oma laulatusele

FOTO: Pool / Reuters/Scanpix

Printi prints Harry abiellus oma kihlatu, ameeriklanna Meghan Markle’iga 19. mail Windsori lossi St. George’i kabelis 600 külalise juuresolekul.

Moeekspertidele ja ajaloolastele jäi silma, et Harryl oli oma pulmas seljas peaaegu selline sõjaväevorm nagu kandis Vene keiser Nikolai II 20. sajandi alguses, teatab rbth.com.

Prints Harry ja Sussexi hertsoginna Meghan

FOTO: Jane Barlow / PA Wire/PA Images/Scanpix

Sotsiaalmeedias küsiti, et kas tegemist oli Harry teadliku otsusega kanda just sellist vormi või oli see juhus.

Venemaa viimane keiser, bolševike poolt 1918. aastal koos perega maha lastud Nikolai II on prints Harry kauge sugulane.

Venemaa viimane keiser Nikolai II

FOTO: STRINGER / AFP/Scanpix

Harry on kuningas George V lapselapselapselaps.  See kuningas elas 1865 – 1936 ja valitses 1910 kuni oma surmani. George V oli Nikolai II nõbu.

Ühendkuningriigi kuningas 1910 - 1936 George V

FOTO: wikipedia.org

Harry kandis sõjaväevormi, mis võeti kasutusele rohkem kui 100 aastat tagasi. Seda kandis Briti armee Šoti kuninglike dragunite ratsaväerügemendi  juht, kes on koloneli auastmes.  Selle väeüksuse praegune juht on 1952. aastal kuningannaks saanud Elizabeth II.

Elizabeth II sõjaväevormis

FOTO: PA / PA Wire/Press Association Images/Scanpix

Nikolai II sai Briti kuninganna Victorialt Šoti kuninglike ratsadragunite aujuhi auastme 1894. aastal kui ta abiellus kuninganna lapselapse, Hesseni printsessi Victoria Alixiga, kes võttis omaks vene õigeusu ja sai nimeks keisrinna Aleksandra Fjodorovna.

Vene keisrinna Aleksandra Fjodorovna

FOTO: akg-images / akg-images/Scanpix

Nikolai II kandis Šoti kuninglike ratsadragunite vormi üsna mitmel korral, kaasa arvatud 1896. aastal Šotmaal asuvat kuninglikku residentsi, Balmorali lossi külastades.

Vormijaki esisel on näha kummalisi laiu riideribasid, mis pärinevad Ungari rahvarõivastelt. Nende rõivaste eeskujul valmisid Euroopa mitmete ratsavägede vormid.

Prinst Harry saabumas oma laulatusele

FOTO: Pool / Reuters/Scanpix