Eesti muusikaäri hästi hoitud saladus: miks 2 Quick Start ei mahu enam vana sõbra Nancyga ühele lavale?
Lisatud Nancy ja Kotka kommentaarid!

Nancy ja Alar Kotkas on tülli pööranud

FOTO: Elu24 fotomontaaž

«Ausalt öeldes on see jura kõik korraldajad surmani ära tüüdanud,» viitab Eesti üks kontserdikorraldaja Alar Kotka ja Nancy vahel hõõguvale tülile, mille tõttu ei taha muusikud midagi kuulda ühel üritusel või veel vähem ühel laval esinemisest. 

Haapsalu jaanitulel esinema pidanud lauljatar Nancy nimi on nüüdseks reklaamidelt eemaldatud. Ürituse peakorraldaja Sten-Erik Jantson tunnistas, et nad pidid esinejate listis muudatusi tegema. «Nancy asemel esineb üritusel üllatusesineja,» mainis ta.

Samal üritusel astub 2 Quick Starti ridades lavale ka Alar Kotkas, kes väidetavalt keeldub juba aastaid Nancyga lava jagamast. Kas Nancy kadumine esinejate ridadest võib olla seotud vana vimmaga? «See pole minu asi kommenteerida,» teatab Jantson.

Samas kinnitas Elu24-le üks teine kontserdikorraldaja, et staarid on tõesti tülis: «See on avalik saladus. Kotkas on selgelt välja öelnud, et kui Nancy osaleb, siis tema samal laval üles ei astu.»

Põhjus peitub väidetavalt fonogrammides, mida Nancy siiani kasutab, kuid mille õigused peaksid kuuluma Kotkale. «Muusikapala loomise eesmärk on teenida raha ja kui loo esitaja keeldub tasu autoriga jagamast, on see mõistagi muusika loojale vastukarva,» avab meelelahutusärimees tüli tagamaid. 

«Teisalt, eks tekkinud olukord on ka egode põrkumine – üks on lillelaps ja teine põhimõttekindel tegelane,» räägib ta ja mõistab, et meelt lahutades lava jagada on keeruline, kui pinge on õhus. «Keeruline on laulda, kui kuri Kotkas lava ääres passib.»

Alar Kotkas vastab Elu24 telefonikõnele tõredalt: «Ma ei ole huvitatud kommenteerima.» Ta lisab siiski, et saatke küsimused meilile ja siis vaatame. «Meil pole Nancyga mingit tüli, mida ma sooviks meedia vahendusel lahendada,» kirjutab ta päev hiljem.

Sama kidakeelne on Nancy: «Mul ei ole midagi kommenteerida. Absoluutselt mingit tüli ei ole.» Kas fonogrammide kasutamisega on siis probleeme või mitte? «Ma ei puuduta neid asju, Haapsalu jaanitule osas pöörduge Jantsoni poole,» teatab laulja ja lõpetab kõne. 

Vaata ka kaht videot, kus Nancy esitab laule, mille muusika on kirjutanud Kotkas: