Galerii: tipust TOP-ini jooksjad jõudsid õnnelikult ERM-i

Tegemist on Nike'i korraldatava teatejooksuga tipust TOP-ini ehk Suurelt Munamäelt Tallinna olümpiapurjespordikeskuseni, kus võistkonnad läbivad järjest joostes 335 km. Sel aastal osaleb jooksus 10 võistkonda ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul on jooksjaid kokku 100.

Jooks algas 30. juuni hommikul Suure Munamäe jalamilt ja viib jooksjad läbi Rõuge, Otepää, Elva, Tartu, Palamuse, Porkuni, Tapa, Lehtse, Jäneda, Kõrvemaa, Raasiku, Saha pühapäeva pärastlõunaks finišisse Pirital. 

Teatejooksul osaleb 10 kümneliikmelist võistkonda ning iga jooksja jookseb rajal 3 korda. Üksiku etapi pikkus jääb 8-15 km vahele ja ühe jooksja poolt läbitud kogudistants on 25-40 km. Võistkonnad on pidevalt liikumises ja jooksja võistkonnakaaslased sõidavad autoga järgmisesse punkti, kus toimuvad vahetused. Tegemist ei ole võistlusega ning peamiseks eesmärgiks on inspireerida inimesi liikuma ja külastada joostes Eesti kaunimaid paiku.

Osavõtjate põhituumiku moodustavad Nike, Sportlandi, MyFitnessi, Eesti Meedia, Tallinna Maratoni, Fifaa jooksjad.

Eesti Meedia tiimis jooksevad juhatuse esimees Sven Nuutmann, meediadivisjoni direktor Nele Laev, peaanalüütik Kaarel Lippus, IT-juht Rainer Nagel, koolitusjuht Helena Laus, uudismeedia assistent Airi Arrak, Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap, meeleahutusportaalide juht Kertu Jukkum, Tartu Postimehe ajakirjanik Jüri Saar ja Kanal 2 reporter Jaanus Koort.