Toidufestivali staarideks on lammas, veis, siga, kana ja kala

FOTO: Grillfest.ee

Laupäeval Türi rannas ja lauluväljakul toimuva toidukultuuri festivali „peaesinejateks“ on huvitav toit ja hea seltskond.

Festivali korraldaja Auris Rätsep teatas, et viiendat aastat Türil toimuval toidukultuuri festivali platsile rajatakse erinevad teemarestoranid, mahla- ja kokteilibaarid.

Magusatootja Kalev ennistab üheks päevaks kuulsa Türi Rannakohviku, sealt avaneb maaliline vaade Türi järvele. Toidutootjad ja maaletoojad esitlevad festivalialal oma toodangut, Hea Toidu Laadal osalevad väiketootjad kelle pakutavat toidukaupa suurtest poekettidest ei leiagi.


Eesti Grilliliit korraldab festivaliga koostöös kolm toiduvalmistamise suurvõistlust, mille käigus süütavad grillituled paar tuhat grillimeistrit Eestist ja välismaalt. Harrastuskalastajate klubi Säinas korraldab Türi järvel ujuvvahenditega traditsioonilise rahvaliku kalapüügivõistluse, võidab see kes kolme tunni jooksul püüab suurima kogukaaluga saagi.


Toidukultuuri festival algab laupäeval, kell 10.45 Türi Pritsumaja hoovist paugutulestiku, orkestri ja rahvarongkäiguga. Kell 11. avab festivali ühise söögipalvega Järva praostkonna vikaarõpetaja Andres Tšumakov.