Misasja? Prints Williami ja Kate Middletoni laste hooldusõigused ei kuulugi neile

Kate Middleton ja prints William

FOTO: MAVRIXONLINE.COM / SCANPIX

Prints Williami ja tema abikaasa Kate'i laste hooldusõigused kuuluvad valitsevale monarhile ehk printsi vanaemale, Elizabeth II-le. Tänapäeval tundub see nii kummaline, aga ometi nii see on. 

Kuningakoja eksperdi kohaselt on kuninglikul perekonnal kuningannaga omapärane kokkulepe, et valitsev monarhil on kõikide kuninglike beebide hooldusõigus.

See tähendab, et prints Williami ja Kate'i kolm last - George, viis, Charlotte, kolm, ja kolmekuune Louis - on seaduse järgi vanaema hoolealused.

Marlene Koenig

FOTO: Royal Musings

Kuningakoja ekspert Marlene Koenig sõnas The Sunile: «Sovrinil on oma alaealiste lastelaste hooldusõigus. Legislatuur võeti vastu George I ajal. See kandis nime «Suurõigus eelisõiguseks kuningapere üle» ja oli seotud sellega, et kuningas saaks teha otsuseid, mis puudutavad tema lastelaste haridust, kasvatamist ning abielu.»

«Ta tegi seda, kuna tal oli väga keeruline läbisaamine oma poja, tulevase kuninga George II-ga. Seega nad võtsid selle seaduse vastu, mis tegi kuningast oma lastelaste hooldaja,» lisas Koenig.

Prints Harry ja Meghan Markle.

FOTO: KGC-375/Ken Goff Rota/GoffPhotos.com/Scanpix

See tähendab, et kui prints Harry ja Meghan ka tulevikus lapsed saavad, siis kuuluvad ka nemad kuningannale.