Video: Kanada teesilt ajab tõeliselt segadusse

Kanada Nova Scotia kummaline teesilt

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Kanada idarannikul Nova Scotias asub suur teesilt, millest osa on inglise, osa prantsuse keeles, kuid kuhu silt peaks juhatama ja mida tähendama, on arusaamatu.

Selline kummaline silt ilmus kohaliku maantee äärde augusti lõpul, kui hotellikett eemaldas oma reklaami, paljastades aluse, mille peal reklaam oli, teatab bbc.co.uk.

Kohalike elanike arvates võib see silt liikluses ohuolukordi ja õnnetusi tekitada.

Nova Scotia pealinnast Halifaxist 160 kilomeetri kaugusel asuvas Port Moutoni kalurikülas elava Beverly Burlocki arvates peaks selle kiiresti eemaldama.

Nova Scotia asub Kanada idaosas (punasega)

FOTO: Wikipedia.org

Naise sõnul märkas ta segadusseajavat silt möödunud nädalalõpul kui oli keeranud Port Moutoni teelt suurele maanteele.

«Minu esimene mõte oli, et mida turistid sellest mõtlevad?»sõnas Burlock lisades, et järgmine mõte oli, et kindlasti tekitab see liiklusõnnetusi, kuna autojuhid aeglustavad, saamaks kummalisest sildist aru.

Kanadalanna sõnul on suureks ohuks see, et silt asub maantee 103 ühel kurvialal.  

Burlock tegi sildist fotod ja saatis need Nova Scotia transpordiametile juures tekst: «On ime, et autod ei ole veel teelt välja sõitnud».

Kanada Nova Scotia kummaline teesilt

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Naine edastas sildifotod ka Nova Scotia kubernerile ja oma piirkonna parlamendisaadikule.

Transpordiamet selgitas, et nad kontakteerusid reklaami eemaldanud hotelliketiga, mis nüüd asutub samme sildi katmiseks või eemaldamiseks.

Kanadas 2009. aastal tehtud liiklusuuringu kohaselt on 294 kilomeetri pikkune maantee 103, mis kulgeb Halifaxist Yarmouthi, Kanada kõige ohtlikum tee.

Kanada Nova Scotia maantee 103 (tugevama sinisega)

FOTO: Wikipedia.org