Teatrirahva lemmikud selgunud: teatriordenid pälvisid Ülle Lichtfeldt ja Üllar Saaremäe

FOTO: Helen Solovjev/Rakvere Teater

Rakvere teater kuulutuas eelmise hooaja lõpus välja hääletuse publikulemmiku selgitamiseks. Võitjad on selgunud ja autasustatud. 

Rakvere teatri eelmise hooaja lõpus kuulutati välja publikulemmiku hääletus. Hooaja avapeoks olid hääletustulemused kokku loetud ning avalikustati 78. hooajal publikule enim meeldinud  mees - ja naisnäitleja ning lemmiklavastus. Lisaks anti samal õhtul üle traditsioonilised teatriordenid.

Teatri külastajate hääletustulemusena selgus, et möödunud hooaja lemmiklavastus on Eili Neuhausi lavale seatud «Lendas üle käopesa». Meesnäitleja kategoorias sai enim hääli Üllar Saaremäe ja naisnäitleja lemmiku tiitliga pärjati Ülle Lichtfeldt. 

2017. aastal meeldis Üllar publikule enim Randle Mcmurphy osas lavastuses «Lendas üle käopesa». Lisaks andis ta eelmisel hooajal Rakvere teatris oma hääle Raadioteatriga koostöös sündinud luulelavastusele  «Tagasi inglite juure». Ülle  rollide hulka kuulusid 78. hooajal õde Ratched  lavastusest «Lendas üle käopesa»,  Kate suvelavastusest «Lõikuspeo tantsud» ning Sandra komöödias «Hullemast hullem».

Üllar Saaremäe.

FOTO: Mihkel Maripuu / PM/Scanpix Baltics

Hooaja avapeol anti üle ka traditsioonilised teatriordenid. Mitut liiki teatriordenid asutas Rakvere Teater 2002. aastal ning nendega tänatakse neid, kes teatrile toeks ja abiks olnud.

Mängupartneri ordeniga  tänab ja tunnustab teater  inimesi ja kooslusi, kelle erilisel  toel on sündinud lavastus, teostunud idee või saanud tähelepanu mõni oluline teema. Sel aastal osutus teatri jaoks hindamatuks partneriks tantsuteater Fine 5, kellega koostöös sündis Eesti vabariigi 100. sünnipäeva tähistavas sarjas lavastus «Puudutada kuud».

Külalislahkuse orden antakse parimale võõrustajale läbi terve hooaja ja sel korral osutus selleks Arkna mõis, kes pakkus kodu ja lisaväärtust suvelavastusele «Lõikuspeo tantsud».

Kolmas orden kannab Teatritruuduse nime ning on mõeldud teatrikülastajale, kes hooaja jooksul kõige sagedamini tee Rakvere Teatrisse leiab. Selleks osutus Kaire Kutsar.