Pildid ja video: Sussexi hertsoginna Meghan viidi Fidži turult hullunud kohalike eest ära

Briti prints Harry ja ta kaasa, Sussexi hertsoginna Meghan on kuni 31. oktoobrini Okeaanias visiidil, jõudes 23. oktoobril Fidžile.

Täna, 24. oktoobril külastas hertsoginna Meghan Fidži pealinnas Suvas asuvat turgu, kus ta pidi liikuma umbes 20–25 minutit, kuid ta visiit jäi sinna julgeolekuprobleemi tõttu vaid kuueminutiliseks, teatab news.com.au.

Sussexi hertsoginna Meghan külastas Fidži pealinna Suva turgu, kuid ta viidi sealt julgeolekuohu tõttu ära

FOTO: Reuters/ScanPix

Sussexi hertsoginnat turvanud ihukaitsjad ei suutnud suurt massi hullunud kohalikke, kes üritasid Meghanist võimalikult lähedalt fotosid saada, eemale hoida ja selle tõttu viidi rase hertsoginna kiiresti turult ära.

Sussexi hertsoginna Meghan külastas Fidži pealinna Suva turgu, kuid ta viidi sealt julgeolekuohu tõttu ära

FOTO: Reuters/ScanPix

Hertsoginna Meghan jõudis turul rääkida vaid ühe müüjaga, kui mass inimesi talle aina lähemale liikus ning julgeolekutöötajad said aru, et nad ei suuda neid inimesi peatada. Julgeoleku juht langetas otsuse, et kauge külalise turvalisuse huvides tuleb ta sealt võimalikult kiiresti minema viia. Kinnitamata andmetel kontakteerusid Fidži võimud ka Briti kuningakojaga, kust neile öeldi, et kui tekib ohuolukord, tuleb Meghan turvalisse kohta viia.

Sussexi hertsoginna Meghan külastas Fidži pealinna Suva turgu, kuid ta viidi sealt julgeolekuohu tõttu ära

FOTO: Reuters/ScanPix

Fidži meedia teatel tahtsid tuhanded fidžilased hertsoginna Meghanit näha, ronides selleks isegi majade katustele, suurendades turvalisusriski. 

Kohalikud sõnasid ajakirjanikele, et nad on pettunud, kuna suurel osal neist ei õnnestunud Ühendkuningriigist saabunud hertsoginnat lähedalt näha ega temaga paari sõna vahetada.

Kui hertsoginna Meghan oli Suva turul, kohtus ta mees, prints Harry naisega, kes rohkem kui 60 aastat tagasi serveeris Fidžil teed Harry vanaemale, kuninganna Elizabeth II-le.

Prints Harry kohtus 86-aastase Litiana Vulacaga

FOTO: Dominic Lipinski / PA Wire/PA Images/Scanpix

86-aastane Litiana Vulaca, kes 1953. aastal õppis Adi Cakobau kolledžis, rääkis sellest prints Harryle. Elizabeth II külastas Fidži visiidi ajal seda kooli ja kooli juht Frances Lillian Charlton palus 21-aastasel Vulacal neile teed serveerida.

Prints Harry ja ta naine külastasid oma visiidi alguses Austraaliat, nüüd on Fidžil, kust suunduvad edasi Tongale, hetkeks tagasi Austraaliasse ja siis Uus-Meremaale.

Prints Harry ja Sussexi hertsoginna Meghan Fidži pealinnas Suvas toimunud vastuvõtutseremoonial

FOTO: Doug Peters / Doug Peters/EMPICS Entertainment/Scanpix