E, 28.09.2020

Galerii: legendaarne Läti rokkbänd Brainstorm pani nii mõnelgi kuulajal põlved värisema

Eile väisas pealinna Läti rokkbänd Brainstorm, kes pani Rock Cafés püsti peo, mis nii mõnelegi kuulajale kauaks meelde jääb.

Läti poprocki lipulaev ja paljude eestlaste poolt palavalt armastatud bänd Brainstorm jõudis eile oma kõige uuemat albumit “About the Boy Who Plays the Tin Drum” esitlema ka Eestisse. Külalisesinejana nägi ja kuulislaval ka Ewert Sundjat (Ewert and The Two Dragons).

Uue albumi kallal töötamist alustati ligi poolteist aastat tagasi ning plaati salvestati kolmes erinevas kohas – Riias ja Ikškiles Lätis ning Rootsi pealinnas Stockholmis. Album ilmus nii läti, inglise kui ka vene keeles ning lood sündisid koostöös Rootsi produtsentide Povel Olsoni ja David Larssoniga. Albumit iseloomustab kõige paremini rõõm – rõõm lugude kirjutamisest ja koostööst, laulmisest ja mängimisest, rõõm aja veetmisest inimestega, kes on tuttavad juba lasteaiast peale.

Bändi klahvpillimängija Maris Mihelsons peab albumit üheks Brainstormi parimaks ning laulja Renars Kaupers sõnab, et tegemist on optimaalse tasakaaluga bändi energia, naudingute ja kosmiliste unistuste vahel.