USA California osariigi põhja-ja lõunaosas lahvatasid 8. novembril maastiku- ja metsapõlengud, millele tuletõrjujad ei ole seni suutnud piiri panna.

Juba möödunud nädala lõpul teatasid mitmed kuulsused ja avaliku elu tegelased, kelle kodud olid California lõunaosas Malibus, Calabasases ja Agouras, et nende majad on tuleroaks langenud, edastab cosmopolitan.com.

Oma maja on kaotamas endine kümnevõistleja, mehena sündinud William Bruce Jenner, kellest sai 2015. aastal naine Caitlyn Jenner. Jenner ja ta elukaaslane Sophia Hutchins teatasid Instagramis, et nad evakueeriti ning nendega ja neile kuuluvate koertega on kõik korras.

Caitlyn Jenner 2015. aastal

FOTO: Chris Pizzello / AP/Scanpix

Tõsielustaar Khloé Kardashian evakueeriti möödunud nädalalõpul ta Calabasase villast koos tütre Truega. Ta läks oma venna Rob Kardashiani juurde, kelle kodu põleng ei ohusta. Khloé postitas sotsiaalmeediasse põlengufotosid, mis näitavad kahjutule võimsust.

Khloe Kardashian 2017

FOTO: Dominic Lipinski / PA Wire/PA Images/Scanpix

Tõsielustaar Kim Kardashian, ta mees Kanye West ja nende lapsed evakueeriti samuti nende Hidden Hillsi kodust. Kardashian teatas Instagramis, et neil oli vajaminevate asjade pakkimiseks ja lahkumiseks aega vaid üks tund. Kardashian lisas hiljem, et nende pere on õnnelikult pääsenud, kuid nende kodu veel mitte.

Kim Kardashian ja Kanye West juunis 2018 New Yorgis

FOTO: / Josiah Kamau/BuzzFoto.com/Scanpix

USA meedia teatel palkasid Kardashian ja West eratuletõrjujad, et oma 20 miljonit dollarit maksev villa päästa.

Laulja Lady Gaga lahkus Malibus asuvast kodust 9. novembril, saates sotsiaalmeedias teate, et arvatavalt jääb ta oma kodust ilma, sest tuli liigub otse selle suunas.  

Lady Gaga 8. novembril 2018 Californias Beverly Hillsis meelelahutussündmusel

FOTO: Tony Michaels/ROT/Capital Pictures /Scanpix

«Olen oma mõtetes koos kannatajatega. Osal inimestel ei ole infot, kas nende kodu on alles või mitte,» kirjutas lauljanna.

Kodu on kaotamas näitleja Orlando Bloom, kes postitas sotsiaalmeediasse põlengufoto ja kirjutas, et leegid on kohe haaramas ta maja.

Orlando Bloom selle aasta suvel Londonis heategevusüritusel

FOTO: Doug Peters /EMPICS Entertainment/Scanpix

Tõsielustaar Kylie Jenner kaotas samuti oma Malibu kodu. Tema ja ta mees Travis Scott olid põlengu tekkides Baltimore’is. Jenner postitas sotsiaalmeediasse fotosid, mille saatsid talle naabrid. Neilt on näha, et leegid on ta kodu ümber piiranud.

Kylie Jenner 2017. aastal

FOTO: Aurore Marechal / PA Wire/PA Images/Scanpix

Modellid Gigi ja Bella Hadid edastasid, et nad ei tea, kas nende lapsepõlvekodu on põlengust puutumata ja alles. Bella Hadidi teatel on Malibu piirkonnas põlenud maha peaaegu kõik paigad, kus ta lapsena oli.

Bella Hadid 8. novembril 2018 New Yorgis moeetendusel

FOTO: Evan Agostini / AP/Scanpix

Gigi Hadid 8. novembril 2018 New Yorgis moeetendusel

FOTO: TIMOTHY A. CLARY / AFP/Scanpix

Modell Kendall Jenner oli põlengu puhkedes Las Vegases, kuid lendas 10. novembril Los Angelesse tagasi. Ta tegi lennukiaknast pilte, millel on näha põlenguala. Kuulusus kirjutas, et leegid ulatuvad tema kodulinna.

Kendall Jenner 9. novembril 2018 Las Vegases

FOTO: Xavier Collin/Image Press Agency /Scanpix

Ärinaine ja tõsielustaar Kourtney Kardashian teatas sotsiaalmeedias, et tema ja ta pere lahkusid kodust õigel ajal ja on turvalises paigas. Samas ei saa nad olla kindlad, et nende kodu alles jääb, sest juba enne nende lahkumist oli tuli lähedal.

Kourtney Kardashian 3. novembril 2018 Los Angeleses moegalal

FOTO: Xavier Collin/Image Press Agency /Scanpix

Laulja Robin Thicke ja ta elukaaslase April Love’i Malibu kodu põles 9. novembril maha. April jagas sotsiaalmeedias fotosid, mis majast alles on.

Robin Thicke selle aasta alguses

FOTO: Joe Giddens / PA Wire/PA Images/Scanpix

Robin Thicke Malibu maja jäänused

FOTO: Frederic J. Brown / AFP/Scanpix

Näitleja Jessica Simpson ja ta pere lahkusid kodust 9. novembril teades, et maja jääb saatuse hoolde. Simpsoni teatel on ta mõtetes nendega, kes selle põlengu tõttu kannatavad ja ta tänab julgeid tuletõrjujaid, kes ta kodu kaitsta üritavad.

Jessica Simpson septembris 2014 New Yorgis

FOTO: / Josiah Kamau/BuzzFoto.com/Scanpix

Laulja Miley Cyrus teatas 11. novembril, et ta Malibu kodu põles maha, kuid tema ja ta lemmikloomadega on kõik hästi.

Miley Cyrus mais 2018 New Yorgis

FOTO: Eduardo Munoz / Reuters/Scanpix

Cyruse elukaaslane Liam Hemsworth postitas Instagrami pildi, milline nende kodu nüüd välja näeb. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

It’s been a heartbreaking few days. This is what’s left of my house. Love. Many people in Malibu and surrounding areas in California have lost their homes also and my heart goes out to everyone who was affected by these fires. I spent the day in Malibu yesterday and it was amazing to see the community pulling together to help each other out in any way they can. Malibu is a strong community and this event is only going to make it stronger. Thankful for the all the great local guys that helped keep smaller fires out around my property. I love u guys. I love you Malibu. Thank you to all the hero firefighters around California. It’s going to be a journey to rebuild. Stay strong all. To help/donate visit @malibufoundation and @happyhippiefdn

A post shared by Liam Hemsworth (@liamhemsworth) on

Šoti päritolu näitleja Gerard Butleri Malibu kodust on alles vaid karkass. Kuulus mees läks hoolimata keelust põlengupaika tagasi, tehes seal video ja fotod, mille postitas Instagrami. Butleri teatel avanes talle ta majajäänuste juures väga kurb vaatepilt.

Gerard Butler jäi oma Malibu kodust ilma

FOTO: Frederic J. Brown / AFP/Scanpix

Butler kutsus inimesi üles  toetama tuletõrjujaid nii rahaliselt kui vajalike asjadega.

Gerald Butler oma hävinenud Malibu kodu juures

FOTO: twitter.com

Telesaade Entertainment Tonight edastas, et maha on põlenud ka paari seriaali võttepaigad. Üks neist oli sarja «Bachelor» («Poissmees») võttekohaks olnud villa, millest on alles vaid väike osa. Sarja osalised ja filmimeeskond ei olnud sel ajal seal, olles võtetel välismaal.

Lehekülje tmz.com teatel põles maha kanali HBO sarja «Westworld» võtteplats, kus peaaegu kõik ehitised tuleroaks langesid. Seal on filmitud ka seriaali «Dr Quinn, Medicine Woman» ja vesterneid.

HBO seriaali «Westworld» võttepaik sai põlengus kannatada

FOTO: twitter.com

HBO seriaali «Westworld» ja veel mitmete seriaalide võttepaik sai tules kannatada

FOTO: twitter.com

Lisaks põlesid hooned, kus on varem näiteks filmitud ulmeseriaali «X-Files» («Salatoimikud») ja mitut krimiseriaali.

HBO seriaali «Westworld» ja veel mitme teise seriaali võttepaik sai tules kannatada

FOTO: twitter.com

California võimude teatel ei ole põlengutele suudetud veel piiri panna ja selle tõttu ohustab kiiresti leviv tuli veel paljusid hooneid. California põhjaosas põles maha kogu Paradise’i väikelinn, kuna jäi tule liikumise teele.