Külma tõttu jalad kaotanud mees läbis oma esimese maratoni, kus tal olid kunstjalad

Marko Cheseto jooksmas kunstjalgadega

FOTO: Bill Roth / AP/Scanpix

USA Alaska ülikooli jooksjate hulka kuulunud Marko Cheseto kaotas 2011. aastal külmumise tõttu oma mõlemad jalad, kuid hiljuti läbis ta maratoni, kus jooksis esmakordselt kunstjalgadega.

35-aastane Cheseto läbis 4. novembril New Yorgi maratoni, olles 53 000 osaleja seas 613., teatab msn.com.

Ta aeg oli kaks tundi, 52 minutit ja 33 sekundit.

«Olen selle tulemusega rahul. Minu suurimaks väljakutseks oli jooksmine üle sildade ja kurvide võtmine. Kunstjooksujalgadega jooksmine on üsna suurt pingutust nõudev,» sõnas mees.

Keeniast pärit Cheseto oli tulemuse üle rõõmus, kuid paar päeva hiljem ootas teda ees veel teine rõõmus sündmus. Ta sai 6. novembril USA kodanikuks.

Keenlane asus USA Alaska ülikoolis õppima 2008. aastal ja üsna kiiresti sai temast ülikooli üks paremaid jooksjaid.

2011. aasta novembris eksis ta Anchorage’i lähedasse metsa, ta leiti päästekoera abil kolm päeva hiljem. Temperatuur langes väga madalale, tekkis lumetorm ja tal ei olnud jalas kuigi soojad jalatsid. Ta jalad külmusid ja hiljem tuli need allpool põlve amputeerida.

Marko Cheseto otsimisteade Alaska ülikoolis Anchorage'is

FOTO: Bill Roth / AP/Scanpix

Päästja Brian McGorry otsimas 2011. aasta novembris koos koer Fundyga Marko Chesetot

FOTO: Bill Roth / AP/Scanpix

Cheseto ei loobunud jooksmisest, vaid hakkas 18 kuud pärast jalgade kaotust taas treenima. Ta lõpetas Alaska ülikooli, abiellus ja sai kolme lapse isaks. Ta kolis koos perega Floridasse Orlandosse, kus töötab jala- ja käeproteese tootvas firmas Prosthetic & Orthotic Associates. Ta tööandja võimaldab tal treenida ja võistlustel käia.

Marko Cheseto jooksmas kunstjalgadega

FOTO: Bill Roth / AP/Scanpix

Jooksja eesmärgiks on osaleda maratonil, kus jookseb enamik maailma praegustest eliitmaratoonaritest. Ta eesmärgiks on läbida maraton kahe tunni ja kümne minutiga.