Galerii: noored Eesti disainerid näitasid moesündmusel PÖFF: Black Catwalk kostüümikunsti tulevikku

27. novembril esitles filmifestival PÖFF uuenenud kontseptsiooniga moesündmust «Black Catwalk». Üheks õhtuks täitusid alternatiivklubi HALL ruumid rahvusvaheliste filmi-, moe- ja kunstisõpradega, kes lasid end kõnetada noorte Eesti disainerite loodud kostüümikunstist. Vaata galeriid!

PÖFF: Black Catwalk juhatati sisse filmi- ja kostüümikunstiteemalise vestluspaneeliga, milles arutleti kostüümikunsti olulisuse üle filmis ning vaadeldi kostüümikunstiõppe olukorda Eestis. Ühtlasi vaadeldi välisproduktsioonide Eestisse toomise võimalusi ning eestlastest tegijate kaasamist neis.

Vestlusringist võtsid osa moe-, teatri- ja filmikunstnik Reet Aus, kostüümikunstnik ja loovjuht Jaanus Vahtra, kostüümikunstnik Denis Girenko ning režissöör Tanel Toom. Paneeli modereeris kunstikriitik ja Baltika loovjuht Anne Vetik.

Peale lühikest vaheaega jätkus sündmus Black Catwalkiga, milles oma loomingut esitlesid noored Eesti moekunstnikud Anne Liis Puhk, disaineriduo Britta Liisa Brutus ja Arle Kivisaar, Karl-Christoph Rebane, Karola Kaugema, Kirke Talu, Kätlin Haak, Liina Liesment ning Reila Saarmäe. Iga disainer esitles kolme komplekti, mis oli loodud spetsiaalselt toimunud moesündmuse tarbeks ning inspireeritud kunstnike endi lemmikfilmidest.

Loodud kostüümid juhatas sisse loomingulise kollektiivi Out of Sight Visuals poolt loodud videoproduktsioon ning kostüüme esitlesid Anni Zuppingu juhendatud tantsijad. Sündmust toetava kunstilise lavastuse lõi noor Eesti moekunstnik Sirli Pohlak.

Seda, mis toimus kulisside taga, jäädvustas Prantsusmaalt pärit fotograaf Arnaud Lafeuillade.