Suri Eesti estraadilegend Üllar Jörberg

Üllar Jörberg

FOTO: Kristjan Teedema/Tartu Postimees

Kolmapäeval suri ootamatu terviserikke tagajärjel tuntud muusik Üllar Jörberg. Tartu estraadilegend oli 77-aastane.

Jörbergi mänedžer Meelis Michelson kinnitas, et Jörberg suri 26. detsembril kodus ootamatu terviserikke tagajärjel, vahendab ERR. Ootamatust lahkumisest annab tunnistust ka see, et mees tegi oma viimase Facebooki postituse alles 23. detsembril.

Jörpana tuntud muusik sündis 1941. aastal 9. juunil. Eelmisel aastal oma muusikukarjääri lõpetamisest teatanud Jörberg andis viimased suuremad kontserdid tänavu suvel Haapsalu jaanitulel ja Õllesummeril.

«Olen oma karjääri sisuliselt lõpetanud,» rääkis sügavahäälne laulumees eelmisel suvel Elu24-le ning lisas tagasi vaadates, et möödunu on igati muljetavaldav ja positiivne. «Mul oli oma aeg, tänapäeval on kõik teistmoodi ja nii on aeg minulgi teatepulk noorematele anda,» ütles muusik toona.

Jörberg sattus terviserikke tagajärjel haiglasse ka 2015. aastal. Toona kutsus abikaasa Ester mehele kiirabi ning laulja viidi kunstlikku koomasse. Järgmisel hommikul ärkas toona 74-aastane estraadilegend üles ning taastus juhtunust kiiresti. Ester ja Üllar abiellusid 1978. aastal.

Tunamullu rääkis laulumees Kultuurile, et peab suhkruhaiguse tõttu sööma kolm korda päevas kindlatel kellaaegadel. Head vormi aitas hoida tihe graafik, mis ikka muusikutööga kaasas käib. «Tööga saan kõige rohkem lihast peale, sest paljudes kohtades tuleb ise raskeid kaste tarida,» rääkis Üllar.

Vanameistrile kirjutas järelehüüde rokkbänd Kosmikud, kes tegid Jörbergiga mitmel korral koostööd. Ühiselt sündisid palad «Jeesus Kristus» ja «Reisin», mille algne versioon sai linti lauldud koos Silvi Vraidiga. «Lahkus Üllar Jörberg. Jää hüvasti! Oli suur au tunda ja koostööd teha,» kirjutas bänd Facebookis.

2012. aastal ilmus estraaditähe tegemistest elulooraamat «Armastuse laul», mille põhjal vändati ka dokkfilm. Üle poole sajandi laval olnud ja ligi 30 helikandjat üllitanud Jörbergi suurimateks hittideks jäävad «Kutse tantsule», «Mereranna tuul» ja «Suur ahv», millest tegi vanameister tänavu koos räpipundi 5miinusega uue versiooni.

Vaata ja meenuta, kuidas Jörpa 1990ndatel suurt hitti «Kutse tantsule» esitas: