Maailma esirikkur Jeff Bezos süüdistab president Donald Trumpi oma abielu lõhkumises

Jeff Bezos aprillis 2017

FOTO: Isaiah Downing / REUTERS/Scanpix

USA meedia teatel süüdistab maailma kõige rikkam inimene, Amazoni asutajana tuntud Jeff Bezos USA presidenti Donald Trumpi oma abielu lõhkumises.

Bezose väite kohaselt lasi Trump jälgida ja varastada tema eraelu puudutavaid mobiilisõnumeid, lekitades need kõmuväljaandele National Enquirer, mille kaudu need avalikuks said.

Jeff ja MacKenzie Bezos 2018 Vanity Fairi Oscari peol

FOTO: Danny Moloshok / Reuters/Scanpix

Bezose poolt ta armukesele, saatejuhist piloodile Lauren Sanchezele saadetud seksuaalse ja pornograafilise sisuga sõnumid ja selfid lõpetasid ta 25 aastat kestnud abielu MacKenzie Bezosega.

Esirikkuri lähikondlaste sõnul oleks Bezoste abielu edasi kestnud, kui mobiilisõnumite leket ei oleks olnud.

Bezose küberjulgeoleku meeskond uurib, kas ja kuidas Trump selle lekkega seotud oli. Nad kahtlustavad, et sellel võis olla mingi poliitiline motiiv.

Donald Trump jaanuaris 2019

FOTO: Olivier Douliery / Pool via CNPOlivier Douliery /Scanpix

Trump on Bezost varem rünnanud selle eest, et esirikkurile kuulub väljaanne The Washington Post, mis on teda süüdistanud libauudiste levitamises. Trumpi arvates on Bezos süüdi, et suurfirma Amazoni tõttu on mitmed väikeettevõtjad pankrotti läinud.

«Kahju kuulda, et võistlev väljaanne võttis Jeff Bezose rajalt maha. Nagu ma aru saan, siis National Enquirer edastab Bezose kohta täpsemat infot kui Amazoni Washington Post. Loodan, et see leht jõuab varsti parema ja vastutustundlikuma omaniku kätte,» kirjutas Trump Twitteris irooniliselt.

National Enquireri teatel viisid nad läbi neli kuud kestnud uurimise, mis näitas, et Bezosel on salasuhe ta tutvusringkonda kuuluva Lauren Sancheziga.

Lauren Sanchez

FOTO: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Tabloidväljaanne avalikustas Bezose poolt ta armukesele ja armukeselt Bezosele saadetud tekstid ja pildid, millest osad olid väljaande teatel nii ropud, et neid ei olnud võimalik avaldada.

Jeff ja MacKenzie Bezos teatasid pärast National Enquireri lugu Twitteris ühisavaldusega, et nad lahutavad 25 aastat kestnud abielu.

Arvatakse, et MacKenzie Bezosest saab pärast lahutust maailma kõige rikkam naine, saades poole nende abielu jooksul soetatud varast.

Kinnitamata andmetel on Jeff Bezose vara suurus umbes 150 miljardit dollarit (130 miljardit eurot).

Jeff Bezos 2018. aasta veebruaris

FOTO: ZUMAPRESS.com/scanpix

Osade USA väljaannete arvates laseb Trump salaja jälgida nende inimeste mobiiltelefone, arvutikasutamist ja ka igapäevaelu, keda ta peab endale ohtlikuks.

Trumpi lähikondlaste teatel ei tegele president ega talle alluvad ametkonnad Jeff Bezose ega kellegi teise jälgimisega.