L, 28.11.2020

Google hakkab oma kasutajate kontosid sulgema

Google Plus. Google hakkab oma kasutajate kontosid sulgema

FOTO: BECK DIEFENBACH / REUTERS

Maailma kõige populaarsem otsingumootor teatas 2018. aasta detsembris oma otsusest sulgeda Google+ sotsiaalmeediavõrgustik, kuna selle vastu ei tuntud huvi. Google andis teada, et kontod suletakse selle aasta aprillis ning saatis nüüd juhised, kuidas kontodel olev info säilitada.

Selle kohta edastati info e-meili teel kõikidele Google+ tavakasutajatele. 

«Teatasime 2018. aasta detsembris oma otsusest sulgeda Google+ 2019. aasta aprillis tavatarbijate jaoks. Selle põhjus on vähene kasutus ja tarbijate ootustele vastava eduka toote pakkumisega seotud väljakutsed,» kirjutati kirjas. 

«[...] edastame teile suunised selle kohta, mida edasi teha, sh teabe fotode ja muu sisu allalaadimiseks,» lisati.

«2. aprillil suletakse teie Google+ konto ja kõik teie loodud Google+ lehed ning alustame tavatarbijate Google+ kontode sisu kustutamist.. Kustutatakse ka teie teenusest Google+ pärit fotod ja videod, mis on albumite arhiivis, ja teie Google+ lehed. Saate oma sisu alla laadida ja salvestada, aga tehke seda kindlasti enne aprilli. Võtke arvesse, et teenusesse Google Photos varundatud fotosid ja videoid ei kustutata.»

«Sisu kustutamiseks tavatarbijate Google+ kontodelt, Google+ lehtedelt ja albumite arhiivist kulub mitu kuud ja selle aja vältel võib sisu alles olla. Näiteks võivad kasutajad näha oma Google+ konto eri osi tegevuste logis ja mingi osa tavatarbijate Google+ sisust võib jääda G Suite'i kasutajatele nähtavaks, kuni Google+ tavatarbijate versioon on kustutatud.»

«Alates 4. veebruarist ei ole võimalik enam uusi Google+ profiile, lehti, kogukondi ega sündmusi luua,» oli Google teates kirjas ning lisati, et üksikasjade ja sulgemisega seotud uuenduste nägemiseks külastage KKK jaotist.