Venemaa saadab Eurovisioonile vana tuttava

Sergei Lazarev

FOTO: Artyom Geodakyan / Artyom Geodakyan/TASS / Scanpix

Eesti idanaabrid venelased on valinud Eurovisioonile laulu, mida pole veel ametlikult esitletud. Teada on vaid see, et Iisraelis esindab neid samal lauluvõistlusel juba korra osalenud Sergei Lazarev.

Venemaa laulja Sergei Lazarev on määratud esindama oma riiki tänavusel Eurovisoonil. Laulja kinnitati seda tähtsat rolli täitma pärast mitmeid kuulujutte, et ta võib taaskord üles astuda. Ametlik teadaanne tuli kohalikult telekanalilt RTR, kes teevad valiku televisiooni vahendusel teatavaks laupäeval, kirjutas eurovoix.

Sergei Lazarev esindas Venemaad 2016. aastal Stockholmis. Ta saavutas lauluga «You Are The Only One» finaalis kolmanda koha. 

Lazarev ei ole aga ainuke Venemaad esindanud laulja, kes on võistlusel enam kui ühe korra käinud. Dima Bilan esindas Venemaad 2006. ja 2008. aastal, saavutades vastavalt kolmanda ja esimese koha.

Sergei Lazarev esitab kuulduste kohaselt laulu, mis on kirjutatud Filipp Kirkorovi ja Dimitris Kontopulusi poolt ning mille produtsendiks on Ilias Kokotos. Lazarevi laul on võimas, eepiline ballaad, mille muusikat mängib sümfooniaorkester.

Kuigi Lazarevile laulu kirjutanud Filip Kirkorov on pärast Venemaa talendisaadet suur sõber Uku Suvistega, siis Lazarev on ühele pildile ära eksinud teise Eesti laulja Kristjan Kasearuga.

Sergei Lazarev ja Kristjan Kasearu.

FOTO: Instagram / Kristjan Kasearu