Putini pressiesindaja Dmitri Peskovi tütar on Euroopa Parlamendis praktikal, kas ta käest võivad käia läbi saladokumendid?

Jelizaveta Peskova

FOTO: Mikhail Tereshchenko /TASS/Scanpix

Venemaa presidendi Vladimir Putini pressiesindaja Dmitri Peskovi tütar Jelizaveta Peskova on praktikal Euroopa Parlamendis, kus ta töötab prantslasest saadiku Aymeric Chauprade alluvuses.

Chauprade kuulub nii Euroopa Parlamendi väliskomisjoni kui ka julgeoleku- ja kaitse allkomisjoni, teatab AFP.

Raadio Vaba Euroopa uuris, kas Peskoval on juurdepääs Euroopa Parlamendi saladokumentidele ning prantslasest saadik kinnitas, et ei ole.

Briti ja USA meedia andmetel on Peskova ametlikult Euroopa Parlamendis parktikant, mis põhimõtteliselt tähendab, et tal on juudepääs kõigile dokumentidele, kaasa arvatud neile, mis on salastatud ja tegelikult mõeldud vaid kitsale ringile. 

Euroopa Parlamendi pressiesindaja Marjory van der Broeken teatas, et isegi Chauprade’il ei ole juurdepääsu kõikidele dokumentidele, rääkimata praktikandist, kellel on õigus näha väheseid dokumente.

Jelizaveta Peskova sai Euroopa Parlamenti praktikale selle tõttu, et ta õpib Prantsusmaal Sorbonne’i ülikoolis õigusteadust. Ta alustas seal praktikat 2018. aasta novembris ja on seal kuni 2019. aasta aprilli lõpuni.

Peskova saab praktikanditasu, mis on 1000 eurot kuus.

Venemaa võimud ei ole Peskovi tütre praktikat Brüsselis kommenteerinud.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

⠀ Я никогда не подводила итоги, не записывала достижения, плюсы и минусы на бумажке, не выкладывала новогодние посты, но 2018 год был во многом переломным в моей жизни и хочется об этом написать. ⠀ Я всегда загадываю желание под бой курантов, пишу его на бумажке, поджигаю, кидаю в шампанское и залпом выпиваю! ⠀ И именно в уходящем году я по-настоящему работала над тем, чтобы желания сбывались. ⠀ В Европе Новогодняя ночь не считается праздником, но для меня она всегда была волшебной ? ⠀ И вообще, весь этот зимний период - так как за Новым Годом следует Рождество, а 9 и мой день Рождения! ⠀ Я искренне хочу пожелать Вам встретить и провести 2019 год так как вы этого захотите. Поставить цели и идти к ним, несмотря ни на что! ⠀ Everyday counts ?

A post shared by самая веселая из депрессивных (@stpellegrino) on

Chauprade pääses Prantsuse parlamenti 2014. aastal  paremäärmusliku partei Rahvusrinne (Front National) esindajana, kuid hiljem lahkus sellest erakonnast ja peab end sõltumatuks.  

Ta on olnud ka selle partei juhi Marine Le Peni nõunik.

Prantsusmaa Rahvusrinde (Front National) juht Marine Le Pen (vasakul) ja parteikaaslane Aymeric Chauprade 2014. aasta jaanuaris Pariisis

FOTO: Bertrand Guay / AFP/Scanpix

Chauprade toetas avalikult Krimmi okupeerimist Venemaa poolt ja tema silmis on Krimm alati olnud Venemaa osa.

Dmitri Peskovil on kolme naisega neli last. 1. augustil 2015 abiellus ta Sotšis iluuisutajast olümpiavõitja Tatjana Navkaga. Neil on paariaastane tütar.

Vladimir Putini pressiesindaja Dmitri Peskov

FOTO: Mikhail Metzel / Mikhail Metzel/TASS/Scanpix