Moldova eurolaulu valimisel sai kõva kolmanda koha Eesti lauljatar Nika

Anna Odobescu

FOTO: eurovisioon.tv

Euroopa ja Eurovisioonil osalevad riigid valivad agaralt endale artiste, kes neid kevadel Tel Avivis esindavad. Samaga sai maha ka Moldova. Huvitavalt kombel osales sealses eelvoorus ka Eesti lauljanna, kes sai kokkuvõttes kolmanda koha.

Moldova Eurovisiooni eelvoorus, mis kannab nime «O Melodie Pentru Europa», tuli esimesele kohale Anna Odobescu, kes alistas lauluga «Stay» ülejäänud üheksa konkurenti.

Moldova astub lavale 16. mail teise poolfinaali ajal, kui püüab edasipääsu 18. mail toimuval suures finaalis.

Anna Odobescu on pärit Dubasarist Nistru jõe vasakul kaldal asuvast linnast. Anna lõpetas pealinnas Chisinaus asuva muusika, teatri ja kunstide akadeemia ning on öelnud, et leiab muusikast rahu ja sisemist õnne.

Eelmine aasta esindas Moldovat muusikaline trio DoReDoS, kes esitasid laulu «My Lucky Day». Lustliku laulu ja lavalise presentatsiooniga saavutati 10. koht. 

Huvitaval kombel astus võistlustel üles ka Eesti lauljanna Nika Marula. Nika, kes kandis siis nime Prokopjeva, on loomulikult tuntud eelmise aasta Eesti Laulult, kui jõudis lauluga «Knock, knock» finaal. Sealt aga väljus võitjana Elina Nechayeva, kes esitas laulu «La Forza». Elina saavutas kokkuvõttes 8. koha.

Nika Marula oli taustalauljaks loo ajal Lemonique «Gravity», mis saavutas kokkuvõttes kolmanda koha.

Nika on ise ka saavutuse üle õnnelik ja andis sellest teada ka Facebookis.

«See nädal oli hullumeelne. Ma sain osaleda taustalauljana Eesti laulu taolises Eurovisiooni võistuses, kuid seekord Moldovas,» kirjutas lauljanna. «Tulemuseks oli 3. koht,» rõõmustas Nika.

Nika Marula Moldova Eurovisiooni eelvooru ajal.

FOTO: Erakogu