K, 23.09.2020

Täna «Radaris»: Kulturisti ülestunnistus: «Steroidideta konkurentsivõimelist lihast ei kasvata!»

Kulturist Marko Tooming.

FOTO: Promopilt

Täna kell 20.00 vahendab Kanal 2 uuriv telemagasin «Radar» dopingukütt Marko Kaljuveeri põnevusfilmi laadseid seiklusi Seefeldis. Lisaks räägib kulturist Marko Toomingu avameelses intervjuus dopingu kasutamisest.

«Sellist võistlust, kust otseülekannet alustad staadionilt ja lõpetad politseijaoskonnas, pole olnud ja ma arvan, et ei tule ka!»

Nii ütleb legendaarne spordireporter Marko Kaljuveer oma emotsionaalses, spetsiaalselt Radarile tehtud reportaažis Seefeldist. Linnast, kus möödunud nädala kolmapäeval jõudsid kogu maailmani raputavad uudised dopinguskandaalist, millesse on segatud Eesti sportlased Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu. Samuti viimase isa Andrus Veerpalu ning legendaarne treener Mati Alaver. Marko Kaljuveeri emotsionaalne sündmuste detailset analüüsi näeb juba täna õhtul.

Tänases «Radaris» annab ka avameelse intervjuu Marko Tooming, kes esimese kulturistina avalikult kaamera ees oma nime ja näoga tunnistab, et on võistlusvormi saavutamiseks kasutanud anaboolseid steroide ning et keelatud ained on selle spordiala lahutamatu osa.

«Pange ükskõik milline Eesti tipp, kes väidab et ta on puhas, valedetektori testi tegema, ma ei usu et detektor ei hakkas karjuma «vale-vale-vale!»,» räägib tänases saates Tooming.  
Suusamaailmas lahvatanud dopinguskandaali valguses võtab «Radar» luubi alla nii võistlevate sportlaste hulgas, kui ka laiemalt jõusaalikultuuris levivast steroidide nagu näiteks meessuguhormooni testosteroon kasutamise.

«Risk, mis käib kaasas testosterooni süstimisega, võib kehvemal juhul lõppeda mehe viljatusega,» räägib meestearst Kristjan Pomm, kes lisab: «Kahjuks on see selline tõusev trend, mis on viimase 10 aastaga kasvanud. Kui enne nägin ehk ühte-kahte meest aastas, kes sellise murega tuli arsti juurde, siis täna on see iganädalane teema.»

«Radar» uurib, kui lihtne on keelatud aineid kätte saada ja milliste terviseprobleemidega steroide kasutavad mehed arsti juurde jõuavad.

Alates tänasest on «Radar» Kanal 2 eetris teisipäeviti kell 20:00, kohe pärast «Reporterit».