Eesti filmi- ja teleauhinnad 2019 nominendid on selgunud!

Selgusid EFTA 2019 nominendid.

FOTO: Promopilt

Eile selgusid Eesti filmi- ja teleauhinnad 2019 nominendid. Laureaadid selguvad 1. aprillil 2019, mil Alexela kontserdimajas toimub tänavune EFTA gala. Kokku jagatakse mõlemas kategoorias välja 15 auhinda.

«Mul on äärmiselt hea meel, et juba kolmandat korda saame välja kuulutada EFTA nominedid. Minu ja kogu valdkonna jaoks on oluline, et tegijad saavad tunnustused. Samuti on rõõm, et eelmine filmi- ja teleaasta oli niivõrd tihe, see näitab, et valdkonnal tegutsemistahet jagub. Tunnustan žüriide tööd, kes seisid väga raskete valikute ees,» lausus EFTA 2019 nominentide väljakuulutamise eel Eesti Filmi Instituudi juht Edith Sepp.

«Kuna sel aastal oli konkurents väga tihe, siis kindlasti on võitjad juba ka kõik need, kes on jõudnud nominentide sekka. Soovin jõudu superžüriidele, kellel seisab ees raske ülesanne valida igas kategoorias vaid üks võitja,» lisas Sepp.

Filmižürii I voor oli jagatud kaheks, mõlemas voorus hindasid töid erialakesksed žüriid. Esimene žürii hindas töid parima mängufilmi, dokumentaalfilmi, animafilmi, režissööri, stsenaristi, mees- ja naisnäitleja ning aasta tegija kategooriates. Teine žürii hindas töid parima lühifilmi, operaatori, helilooja, helirežissööri, filmikunstniku, monteerija, kostüümikunstniku ja samuti aasta tegija kategoorias.

Esimese vooru filmižürii esindaja Peeter Simm: «Parimate väljaselgitamiseks tegime salajase hääletuse. Kui meil juhtus niimoodi, et olid võrdsed hääled, siis korraldasime väikese arutluse ja siis tegime uue salajase hääletuse. Suureks kähmluseks ei läinud,» selgitas Simm žürii tööd. Samuti tõi Simm välja, et kui mõnel žüriiliikmel oli kandidaadiga isiklik side, siis ta žüriist taandati.

Teležürii I voor koosneb kuni kaheksast valdkonna eksperdist. Esimeses žürii voorus valitakse igasse kategooriasse viis nominenti.

«On väga oluline esile tõsta inimesi, kes tundmata kella või aega on kogu aeg tööl, olgu need riigipühad või muud tähtpäevad, mil teised saavad peredega kodus olla. Me oleme neile tänulikud,» sõnas teležürii esimese vooru esindaja Karmel Killandi.

Tema hinnangul on oluline, et EFTA konkursil on kahevooruline žürii. «On väga oluline fakt, et need preemiad läbivad professionaalide kadalipu. Esimese ringi teevad ära telekanalid ise koos sõltumatute produtsentidega, kes nendel kanalitel eetris on ja lõppvaliku teeb teleekspertidest koosnev žürii, kes on ise väga palju saateid teinud ja televaldkonnaga hästi kursis,» lisas Killandi. 

Nii tele- kui ka filmikategooria nominentide seast hakkavad võitjat valima EFTA2019 superžüriid. Võitjad selguvad 1. aprillil Alexela kontserdimajas.

EFTA 2019 FILMIKATEGOORIA NOMINENTE VAATA SIIT.

EFTA 2019 TELEKATEGOORIA NOMINENTE VAATA SIIT.