Lameda Maa teoreetikud plaanivad seilata Antarktikasse, et tõestada meie planeedi lamedust

Sellisena kujutavad meie planeeti lamemaalased

FOTO: twitter.com

Lameda Maa teoreetikute arvates ei ole meie planeet ümar, vaid lame ning lamedat Maad ümbritseb võimas, vähemalt 50 meetri kõrgune jäämüür.

Flat Earth International Conference (FEIC) esindajad teatasid, et organiseerivad seilamist Antarktikasse tõestamaks meie planeedi lamedust, teatab thesun.co.uk.

Antarktika on maailmajagu, mis hõlmab Antarktise mandri ja sedaümbritsevad saared India, Atlandi ja Vaikse ookeani lõunaosas, võtes enda alla 8,9 protsenti maaismaast.

See ekspeditsioon peaks aset leidma 2020. aastal, kuid nad ei avalikustanud, milliseid uuringuid nad seal oma teooria tõestamiseks läbi viivad.

FEICi asutaja, ameeriklane Robbie Davidson on veendunud, et meie planeeti ümbritseb jäine müür, mis ümara Maa kaartidel on kujutatud maailmajaona, mis kannab nime Antarktika. 

«Tegemist on väga kõrge jäämüüriga, üle mille ei saa nii lihtsalt ronida. Kuu ja Päike liiguvad meie planeedi kohal, olles väga kõrgel. Oleme veendunud, et elame kinnises süsteemis, meie peal on kuppel ja selle tõttu ei saa ka jäiselt müürilt üle ääre kukkuda,» sõnas Davidson.

Lameda Maa teoreetikud on seisukohal, et meie planeet on lame

FOTO: twitter.com

Sellest ekspeditsioonist on huvitatud juutuuber Logan Paul, kes enda sõnul ei ole lameda Maa teooria pooldaja, kuid ta tahab teada, kuidas lamemaalased oma teooriat Antarktika katsetega tõestavad.

Lameda Maa teoreetikute plaan seilata Antaktikasse on silma jäänud ka suurte kogemusega kaptenitele, kelle arvates on selle kamba teooria jabur.

«Olen seilanud maailma erinevatel meredel, kaasa arvatud Antarktika vetes ja ma ei ole märganud, et meie planeet oleks lame. Laevas olevat navigatsioonisüsteemi ja kaarte ei saaks kasutada kui Maa oleks lame. Ma ei ole kohanud mitte ühtegi oma kolleegi, kes usuks, et elame lamedal Maal,» sõnas pikaajalise kogemusega hollandlasest kapten Henk Keijer.

Kijer lisas, et meie planeedi ümber on palju satelliite, mis samuti kinnitavad Maa ümarust.

Maa väideteva lameduse teemal on sõna võtnud astronoomid ja füüsikud, kelle sõnul ei suuda lamemaalased mitte kunagi oma teooriat tõestada, sest Maa on ümar.

Lameda Maa teoreetikute arvates on nii USA kosmoseagentuur NASA kui teiste riikide kosmoseagentuurid valetanud, lavastades nii kosmoselende kui kosmose uurimist.

Lamemaalased üritavad oma lameda Maa teooriat tõestada iidsete kultuuride abil. Võrdluseks on toodud NASA foto Maast

FOTO: twitter.com

«Maa on lame ja NASA väited, et meie planeet on ümar, on juurdunud vale. Teatud jõududele on kasulik hoida inimesi teadmatuses. Miks ei ole seilamisel ega lendamisel näha Maa kumerust? Sest seda lihtsalt ei ole. Tegelikkuses on planeet lame. Võtke või jätke, kuid me elame «taldrikul»,» teatasid FEICi esindajad.

Antiikkultuurides arvati, et Maa on lame, kuna inimesed olid paiksed ja kaugetele maadele rännati väga vähe. Samuti puudusid teadusuuringud, mis oleks Maa ümarust tõestanud.

Maa lameduse seadis ühe esimesena kahtluse alla Vana-Kreeka filosoof ja matemaatik Pythagoras (eluaeg 580 – 500 eKr).

Hoolimata sajanditepikkustest teadusuuringutest ja kosmoselendudest, on isegi 21. sajandil neid, kellele ei meeldi ümaral Maal, vaid sooviksid elada lamedal Maal.

Lameda Maa huumor Twitteris: meie süsteemi teised planeedid on ümarad, Maa on neljakandiline ja lame

FOTO: twitter.com