Pildid: Cornwalli «kõige vihasem mees» kogub inimkoljusid

Ühendkuningriigis Cornwallis elab mees, kelle hobiks on inimkoljude kogumine.

60-aastane Shaun Boundy kogus nooremana linnumune, liblikaid ja huvitavaid pudeleid, kuid müüs mõni aeg tagasi need kollektsioonid, et saadud raha eest hakata koljusid koguma, teatab cornwalllive.com.

Delabole’is elav ja surfipoodi pidav Boundy sai 2018 tiitli Cornwalli kõige vihasem mees, kuna ta ei olnud rahul kohalike võimuesindajatega tööga. Ta kritiseeris pidevalt ametnikke, et nad ei tegele probleemidega nagu kõrged parkimistasud ja aedade hooldamata jätmine. Meedia ristis ta siis «kõige vihasemaks meheks».

Shaun Boundy peab surfipoodi

FOTO: Cornwall Live / SWNS/Scanpix

Mehe teatel tekkis tal koljude vastu huvi kümmekond aastat tagasi ja ta hakkas internetist uurima, kust inimkoljusid osta saab.

Ta sai mõnda ega koljusid kollektsioneerida, kui tuli tagasilöök. eBay teatas 2016. aasta juulis, et seal ei tohi enam müüa ja osta inimsäilmeid, kaasa arvatud koljusid.

Mees on käinud reisidel ja sealt koljusid kaasa toonud. Seni ei ole tollis keegi temalt neid ära võtnud.

Essexis on kurioossuste muuseum, mis oli nõus olema koljude ostu-ja müügitehingutes vahendajaks. Boundyl on ärisuhted selle muuseumi omaniku Henry Scraggiga, kes teda uute koljudega varustab.

Shaun Boundy ja tema koljukollektsioon

FOTO: Cornwall Live / SWNS/Scanpix

«Tean, kust minu koljud pärit on ja kelle koljud need on. Kui ma mõne sellise müün, siis seadusi ja kolju omaniku järletulijaid austades,» teatas mees.

Osa ta kollektsioonis olevatest koljudes on Paapua Uus Guinea ja Indoneesia põliselanike omad. Nende koljude omanikud hukkusid hõimusõdades. Need tätoveeritud ja ehetega koljud maksavad umbes 1500 naela (1740 eurot).

Shaun Boundy koljukollektsioon

FOTO: Cornwall Live / SWNS/Scanpix

Inglase teatel on temast saanud koljude ekspert ning võltskoljud tunneb ära liigsetest tätoveeringutest. 

«Minu arvates on originaalkoljud kunst, kuna neil on keerulised mustrid,» lausus mees.

Oma kollektsiooni tähtsamaiks aardeks ei pea ta inimkoljut, vaid kahe peaga kassipoja topist, mis on punasest sametist alusel.

Shaun Boundy kollektsioonis on ka kahe peaga kassipoja topis

FOTO: Cornwall Live / SWNS/Scanpix

Sellest kassist sai topis 1860. aastatel, olles erakollektsioonis kuni 1954. aastani, mil see esmakordselt müügile pandi. Boundy ostis kahe peaga kassi 2018. aastal.

Lisaks on tal ka kaks hiiglaslikku elevandivõhka, mida ta ei ole nõus mitte mingi hinna eest müüma, kuna need meenutavad, et inimkond pärineb Aafrikast.

«Inimestele meeldib koguda erinevaid asju. Igaühele oma, nagu öeldakse ja minu lemmikud on koljud,» sõnas inglane.

Shaun Boundy koos elevandivõhkadega

FOTO: Cornwall Live / SWNS/Scanpix

Kollektsionääril on ka lindude ja näriliste topiseid ning üks meheskelett.