Video: kaks nädalat kahes minutis - vaata, kuidas pandi üles Euroopa esimene kaubanduskeskuse vaateratas

T1 Mall of Tallinn on esimene keskus Euroopas, mis on paigutanud maamärgina oma katusele vaateratta. Ka maailmas on teada vaid viis sarnast keskust ning needki asuvad kõik Aasias.

T1 Mall of Tallinn kaubanduskeskuse vaateratas Skywheeli paigaldamine võttis aega kaks nädalat ja kulges ilma suuremate viperusteta. Ratta kogukaal on 260 tonni ja selle alune spetsiaalne betoonplatvorm kaalub 1500 tonni.

Selle vägeva tööga said hakkama vaid kümme inimest, kellest kaks olid juhendajad Hollandi tehasest.

Neljapäeval kaubandus- ja meelelahutuskeskuse T1 Mall of Tallinna katusel avatud Super Skypargi vaateratas Skywheel of Tallinn viib inimesed 120 meetri kõrgusele merepinnast uue nurga alt pealinna panoraami nautima vaid 10 euro eest.  

T1 Mall of Tallinna juhi ja keskuse arendaja Pro Kapital Grupi juhatuse liikme Allan Remmelkoore sõnul saab vaateratta avamisega lõplikult täidetud aastatetagune hulluna tundunud unistus siduda kaubandus ja meelelahutus üheks tervikuks nii nagu seda kunagi varem Eestis ega mujal Euroopas ei ole tehtud.

«Meid ei võetud väga tõsiselt, kui me selle plaaniga kunagi välja tulime. Veel viimase ajani arvati, et tegelikult seda vaateratast ju ei tule. Nüüd on ta aga kohal, ta on erakordne ja kordumatu, ta sõidab ja kaunistab Tallinna siluetti. Avalikkuse ootamatult suur ja positiivne huvi juba enne vaateratta avamist näitavad, et julgeid otsuseid osatakse hinnata ja tunnustada,» lausus Remmelkoor. 

Super Skyparki meelelahutuskeskuse operaatorfirma juht Alar Kajari lisas, et vaateratas ei ole kindlasti magnet ainult uuele keskusele, vaid see on maamärk kogu Tallinna ja laiemalt Eesti turismi elavdamiseks. «Me usume, et nii vaaterattas kui Super Skypargi meelelahutuskeskus on meie pealinna jaoks uus ja eriline atraktsioon, mis toob siia rohkelt uusi väliskülalisi ja ennekõike perekondi, kes soovivad seetõttu Eestisse ka kauemaks jääda,» lausus Kajari.

Vaateratta on kokku 27 gondlit. Skywheel of Tallinn vaateratta tavalisse gondlisse mahub kuus inimest, samuti sinna pääseb ratastooliga. Gondli mõlemas seinas on mugav klappdiivan - seega saab gondlis nii seista kui istuda. Kõik gondlid on ka kõige külmema ilma vastu soojustatud ja palava suveilma puhul varustatud konditsioneeriga. 

27 gondlist üks on punast värvi. Tegemist on tavalisest eksklusiivsema VIP gondliga, kus romantikute jaoks on neli nahktugitooli ja ja šampanja küüler, kuhu serveeritakse külm pudel kihisevat täpselt selleks hetkeks, kui te olete broneerinud endale sõidu Tallinna uuel kõrgusel. See aga ei tähenda, et imelist vaadet ja õdusat miljööd peavad korraga nautima neli inimest. VIP-gondli suurim trump on just selle teenindus ja privaatsus – kui armunud paar on endale broneerinud 100 euro eest sõidu Tallinna kohal, siis nad saavad romantilist õhtut nautida ainult kahekesi.