Video: šotlanna arvates oli Jumalaema kiriku leegimeres näha Jeesust

Põleng Pariisi Jumalaema kirikus 15. aprillil 2019

FOTO: DESSONS/SIPA/Scanpix

Kui Prantsusmaal Pariisis asuv kuulus Jumalaema kirik (Notre-Dame) 15. aprillil leekidesse lahvatas, jälgisid seda meedia vahendusel sajad tuhanded inimesed kogu maailmas.

Nende seas oli ka Šotimaal elav 38-aastane Lesley Rowan, kelle arvates on paaril põlengufotol näha tulemeres Jeesust, teatab foxnews.com.

«Võimalik, et nägin, mida näha tahtsin, kuid põlengust on fotosid, millel on näha Jeesust. Kuid igaüks vaadaku ise ja otsustagu siis, mis neil näha on,» teatas Rowan sotsiaalmeedias.

Pilt Pariisi Jumalaema kiriku põlengust, millel Lesley Rowani arvates on näha Jeesust

FOTO: twitter.com

Rowani postitust kommenteerinud Louise Blair sõnas, et tema näeb leekides samuti Jeesust, kaasa arvatud ta pikka valget kehakatet.

Oli ka neid, kes olid skeptilised ja teatasid, et kui seal tõesti oli Jeesus, siis miks lasi ta ajaloolist kirikut tulel rängalt kahjustada.

Rowani sõnul ta ei tea, miks talle Jeesus kangastus, kuid ta loodab, et see lohutab prantslasi, kelle süda tilgub kuulsa gooti katedraali hävimise pärast verd.

Pilt Notre-Dame'ist päev pärast põlengut

FOTO: - / AFP

Pariisi Jumalaema kirik põles 13 tundi, selle tagajärjel hävinesid kesklöövi katus ja võlvid ning katusel olnud nelitistorn. Kaks kellatorni jäid tulest puutumata.

Prantsuse president Emmanuel Macron lubas, et viie aastaga see kirik taastatakse, kuid arhitektuuriasjatundjate ja renoveerijate arvates võtab see aega vähemalt 20 aastat.

Jumalaema kiriku taatsamiseks on juba kogutud ligi üks miljard eurot. Samas prantsuse võimud hoiatasid, et tegutsevad kurjategijad, kes Jumalaema kirikut ettekäändeks tuues raha õngitsevad.

Pariisi Notre-Dame'i põleng 15. aprillil

FOTO: CELINE BREGAND/SIPA /Scanpix