Pargivaht jäädvustas koos kahe gorillaga «tavalise päeva kontoris»

Pargivaht Matthew Shamavu ja kaks mägigorillat

FOTO: twitter.com

Aafrika Kongo Demokraatliku Vabariigi Virunga rahvuspargi salaküttimisennetamisega tegelev pargivaht tegi koos kahe mägigorillaga selfi ja postitas selle sotsiaalmeediasse, kirjutades juurde «tavaline päev kontoris».

Pargivahi Matthew Shamavu sõnul on see selfi inimeste informeerimiseks, sest hoolimata asjaolust, et Virunga rahvuspark kuulub UNESCO maailmapärandi hulka, seal salakütitakse ja mägigorillad on ohustatud liik, teatab msn.com.

Pildil on ees näha Shamavut, kelle taga seisavad kaks suurt isast gorillat, vaadates otse kaamerasse. Kaugemal on näha Shamavu kolleegi.

Pargivahi huvitav foto on sotsiaalmeedias populaarne, saades palju meeldimisi. Paljud kommenteerisid, et need kaks mägigorillat näevad intelligentsed välja. 

Pargivaht Matthew Shamavu ja kaks mägigorillat

FOTO: twitter.com

Virunga rahvuspargi lehekülje teatel elab seal kolmandik maailma mägigorilladest (Gorilla beringei beringei), kelle arvukus on võrdlemisi väike.

Selles rahvuspargis töötab üle 600 pargivahi, kelle eesmärk on kaitsta seal elavad loomi, nende seas ka ohustatud liikide esindajaid, salaküttide eest.

Kongo Demokraatlikus Vabariigis käis üle 20 aasta kodusõda ja see on samuti mõjutanud metsloomade arvukust.

«Need mehed ja naised läbivad intensiivsed õppused nii loomade ja nende käitumise tundmaõppimise kui relvakasutamise kohta, et kaitsta  ohus olevaid loomi, kaasa arvatud mägigorillasid, keda ei ole maailmas enam kuigi palju,» seisab rahvuspargi leheküljel.

Shamavu selfit kommenteeriti ka nii, et «teil seal on suurepärane kontor. Värske õhk ja loodus omast käest võtta».

Pargivahi fotot näinutest osa on annetanud rahvuspargi ja mägigorillade jaoks raha.

Kongo Demokraatliku Vabariigi Virunga rahvuspargi töötaja koos mägigorilladega

FOTO: twitter.com