«Inetu Betty» staari veel mäletad? Vaata, milline näeb ta välja nüüd ja millega tegeleb!

Kaader «Inetu Betty» sarjast. Peaosa mängis America Ferrera.

FOTO: Scanpix /XLNY / Stella Pictures

USA näitlejatar America Ferrera (35) kogus laiemalt tuntus 2006. aastal, mil mängis sarjas «Inetu Betty» peaosa. Kuigi sarjas mängis ta üsnagi «inetut» tüdrukut, näeb ta päriselt hoopis teistsugune välja. Vaata, millega tegeleb näitlejatar nüüd!

USA komöödiasari «Inetu Betty» alustas teleekraanidel 2006. aastal ning sarja toodeti neli hooaega, viimane neist valmis 2010. aastal. Eestis jooksis sari Kanal 2 telekanalilt.

America Ferrera mängis sarjas nimitegelast Betty Suarez't, kelle elu sarjas jälgitaksegi pärast seda, mil ta saab töökoha mainekas moeajakirjas. 

Kaader sarjast  «Inetu Betty». 

FOTO: Scanpix/Planet Photos

America Ferrera on kaasa teinud mitmetes USA telesarjades ja filmides. Alates 2015. aastast teeb ta kaasa telesarjas «Superstore» ning ühtlasi on ta andnud oma hääle «Kuidas taltsutada lohet» multifilmitegelasele. 

Lisaks on America ka produtsent. 2007. aastal valis ajakiri Time ta 100 maailma kõige mõjukama inimese sekka. 

America Ferrera ja abikaasa Ryan Piers Williams Oscarite järelpeol 2019. aastal.

FOTO: Scanpix/ IS/MPI/Capital Pictures

Samuti on ta aastate jooksul olnud aktiivne ka poliitikas. 2008. aastal juhtis ta koos Chelsea Clintoni ja Amber Tamblyniga organisatsiooni, mis toetas presidendivalmistel Hillary Clintonit.

Samuti on ta olnud organisatsiooni «Voto Latino» ridades, et hispaaniakeelne kogukond USA-s rohkem valimistel osaleks. 

2017. aastal oli ta Washingtonis toimunud naistemarsi avakõneleja. Samal aastal liitus ta ka liikumisega #MeToo, et võidelda seksuaalse väärkohtemise vastu. Toona tunnistas näitlejatar, et teda kasutati 9-aastaselt seksuaalselt ära.

America Ferrera 2018. aastal.

FOTO: Scanpix / Faye Sadou/AdMedia/SIPA

2018. aastal oli just Ferrera Time's Up organisatsiooni õiguskaitse fondi asutajaliige. 

2019. aastal kõneleb ta TED-i konverentsil, kus räägib sellest, mil moel käivad Hollywoodis asjad ladinaameeriklaste jaoks ning kuidas tal oli esialgu väga keeruline saada tähtsaid ja kandvaid rolle.

 America Ferrera 2016. aastal.

FOTO: Scanpix/ AP

America kohtus oma tulevase abikaasa Ryan Piers Williamsiga, kui too valis ta oma tudengifilmi. Ryan Piers Williams on näitleja, lavastaja ja kirjanik, paarike kihlus 2010. aastal ja nad abiellusid 2011. aastal.

2018. aastal nägi ilmavalgust paarikese esimene laps, kes kannab nime Sebastian Piers Williams.