E, 28.09.2020

Muusikud alustasid ülla aktsiooniga: laulame Eesti kõrrevabaks!
Video

Räppar Genka, laulja Laura Põldvere ja räpipunt 5miinust seisavad kõrrevaba Eesti eest.

FOTO: Kuvatõmmised videost

Räppar Genka, laulja Laura Põldvere ja räpipunt 5miinust on esimesed, kes seisavad kõrrevaba Eesti eest.

«On aeg. Aitab ühekordsetest plastikkõrtest,» teatati Facebooki lehel Kõrrevaba. Asja iva on selles, et muusikud, eesotsas nimetatutega, annavad edaspidi kontserdikorraldajatele tingimuse, et nende üritustel pole lubatud plastist joogikõrsi kasutada.

«Ühekordne plast kaob varsti. Mitte prügikasti, vaid ajaloo prügikasti,» usub Genka. Laura Põldvere rääkis videos, kus supleb kõrte sees, et sama palju kõrsi kasutatakse Tallinnas ühe õhtu jooksul.

«Me panime kolmekesi oma rider'isse ühe punkti juurde. Ja selleks punktiks on: kontsert peab olema kõrrevaba!» teatas Võsu räpipunt 5miinust. «Teeme maailmale teene ja alustame nendest kuradi kõrtest. Oskad juba lugeda küll, oskad ka kõrreta juua,» avaldasid räpparid lootust.

Rider, millest räägib videos ka Põldvere, on soovide või klauslite nimekiri, mille esineja kontserdi eel korraldajale esitab.

Märtsi lõpus kiitis europarlament heaks eeskirjad, millega keelatakse ühekordselt kasutatavad plastesemed, nagu taldrikud, söögiriistad, kõrred ja vatitikud. Plastist joogikõrred keelatakse Euroopa Liidus ära 2021. aastaks.

Vaata videost, kuidas muusikud kõrrevaba Eesti eest võitlevad!