Pildid ja video: Inglismaal on kohtu all end Buchenwaldi printsessiks kutsuv neonats

Ühendkuningriigis on kohtu all noor neonats, kes kutsub end Buchenwaldi printsessiks ja kes osales 2016. aastal Miss Hitler iludusvõistlusel.

22-aastane Alice Cutter koos kolme kaaslase, 24-aastase Mark Jonesi, 23-aastase Garry Jacki ja 18-aastase Connor Scotherniga, astus aprilli lõpul Birminghamis kuningliku kohtu ette, teatab  thesun.co.uk.

Miss Hitleri iludusvõistluse korraldas neonatside grupeering National Action, et selle abil uusi liikmeid värvata ja end reklaamida.

Cutter selgitas kohtus, et ta pidas Miss Hitler iludusvõistlust tavaliseks iludusvõistluseks ja ta ei näinud selles osalemises midagi halba.

Ühendkuningriigis on kohtu all neli noort neonatsi: 22-aastane Alice Cutter, 24-aastane Mark Jones, 23-aastane Garry Jack ja 18-aastane Connor Scothern. Pildil Alice Cutter

FOTO: SWNS.com/Scanpix

«Tutvusin iludusvõistlusel meestega, kes seda korraldasid ja me saime jutule. Juba mõne aja pärast olime sõbrad. Ma ei arvanud, et liitun millegi keelatuga. Veel vähem teadsin, et olen ka keelatud organisatsiooni liige, pidasin seda vaid meie sõpruskonnaks,» lausus noor neonats.

Cutteri sõnul andis talle hüüdnime Buchenwaldi printsess grupeeringu National Action kaasasutaja Ben Raymond.

Ühendkuningriigis on National Action keelatud, kuid kohtu andmetel kuulus nelik 2016. aasta detsembrist kuni 2017. aasta septembrini sellesse grupeeringusse.

Mark Jonesi süüdistatakse lisaks neonatslike vaadete propageerimisele ka selles, et ta tegi Saksamaal Buchenwaldi koonduslaagri hukkamisruumis natside käemärgi ja tal oli seal kaasas National Action lipp.

Ühendkuningriigis on kohtu all neli noort neonatsi: 22-aastane Alice Cutter, 24-aastane Mark Jones, 23-aastane Garry Jack ja 18-aastane Connor Scothern. Pildil on Mark Jones

FOTO: SWNS.com/Scanpix

Prokurör Barnaby Jamesoni sõnul külastas Jones Buchenwaldi koonduslaager-muuseumit 2016. aastal.

Jameson lisas, et neonatside grupeering teatas 24. juunil 2016, et nad korraldavad Miss Hitler võistluse ja Alice Cutter osales sellel iludusvõistlusel ja sai võidu.

«Ei ole kahtlust, et see grupeering tahtis selle iludusvõistlusega endale reklaami teha ja uusi liikmeid värvata. Üks osalejatest oli Alice Cutter, kes esines seal Buchenwaldi printsessi nime all. Tegemist oli iludusvõistlusega, mis solvas paljusid, kuna see viidi läbi natside ja neonatside egiidi all,» sõnas prokurör.

Jamesoni sõnul levitasid nüüd kohtu alla antud noored natsi- ja rassismiideoloogiat ning vägivallaideid, olles ühiskonnale ohtlikud.

«Need noored moodustasid ohtliku sõpruskonna, olles neonatsidest vägivallafanaatikud. Varem või hiljem oleks nad hakanud oma vägivallaideid ellu viima ja inimesed oleks nende tegude tõttu kannatanud,» jätkas prokurör.

Lisaks Cutterile ja Jonesile süüdistatakse ka Garry Jacki ja Connor Scotherni neonatside grupeeringusse kuulumises.

Ühendkuningriigis on kohtu all neli noort neonatsi: 22-aastane Alice Cutter, 24-aastane Mark Jones, 23-aastane Garry Jack ja 18-aastane Connor Scothern. Pildil on Garry Jack

FOTO: SWNS.com/Scanpix

Ühendkuningriigis on kohtu all neli noort neonatsi: 22-aastane Alice Cutter, 24-aastane Mark Jones, 23-aastane Garry Jack ja 18-aastane Connor Scothern. Pildil on Connor Scothern.

FOTO: SWNS.com/Scanpix

Buchenwaldi koonduslaager (saksa keeles Konzentrationslager Buchenwald; lühend KZ Buchenwald) oli üks suuremaid koonduslaagreid Saksamaa riigi territooriumil Weimari lähedal Ettersbergis. Tegutses 1937 – 1945 ja seal hukkus üle 50 000 inimese.

Buchenwaldi koonduslaager-muuseum. Pildi tegi neonats Mark Jones, kui ta seda paika 2016 külastas

FOTO: SWNS.com /Scanpix