R, 30.10.2020

Pildid ja video: prantslane ületas Atlandi tünnis ja jõudis Martinique’ile

Prantslane Jean-Jacques Savin ületas Atlandi ookeani 100 päevaga, kasutades selleks talle spetsiaalselt ehitatud tünni.

72-aastane mees alustas oma teekonda 26. detsembril Kanaari saartelt ja jõudis 9. mail Kariibi meres asuvale Martinique'i saarele Fort-de-France’i, teatab afp.com.

Teda olid seal vastu võtmas ta naine Josiane, sõber Pierre Glazot ja meedia.

Prantslane Jean-Jacques Savin ületas Atlandi ookeani tünnis. Pildil on Savin koos naise Josiane'i ja sõbra Pierre Glazot'ga

FOTO: AFP/SCANPIX

Tünnisõitja teatas juba 27. aprillil raadio teel, et ta jõudis Kariibi merele ning ta neli kuud kestnud teekond hakkab lõppema.

Viis päeva hiljem liikus ta edasi koos Hollandi naftatankeriga, et hoovus ei kannaks teda USA rannikule.

Kui mees Martinique’il tünnist välja astus, siis oli tal kuival maal raskusi püsti püsimisega. Ta oli kuid merel kõikunud ja ta tasakaaluelund ei olnud veel ilma kõikumiseta harjunud.

«Esimesed sammud maal olid rasked, oli selline tunne, nagu oleksin joobes,» sõnas seilaja.

Savin sõnas ajakirjanikele, et sõit oli huvitav, kuid oli ka raskusi ja ohte.

Oli oht jääda suurte kaubalevade ette ja uppuda. Ka üks torm olleks võinud talle saatuslikusk saada, sest lained pillutasid ta kolm meetrit pikka ja kaks meetrit laia tünni nagu see oleks midagi kerget.

Pärast tormi pidi ta väliskahjustusi parandama ja ka see oli ohtlik.

Savinil oli viieks kuuks kaasas kjuivtoitu ja vett ning vahel püüdis ta kala, mida küpsetas. Kui ilm oli rahulik ja kõik korras, siis suhtles ta e-kirjade vahendusel perekonna ja fännidega. Talle meeldis ka ta tünni saatnud delfiinidega suhelda.

Prantslane Jean-Jacques Savin ületas Atlandi ookeani tünnis

FOTO: AFP/SCANPIX

Tal oli selles tünnis kõik eluks vajalik olemas. Magamiskoht, kööginurk ja WC ning tööriistad tünni parandamiseks. Prantslane tähistas merel olles oma 72. sünnipäeva. Selleks puhuks oli tal kaasas veini ja hanemaksapasteeti.

Pärast sõitu tahab ta koos perega puhata, kuid ta plaanib juba ka uusi seiklusi. Üks neist on ujumine üle La Manche’i ja teine on tünnisõit üle Vaikse ookeani. Kuna see on pikem teekond, siis ta loodab leida sponsoreid selle elluviimiseks.