Mees sai vanaisalt, kellega ta kunagi ei kohtunud, päranduseks lotovõidu

Briti kümnenaelane. Pilt on illustreeriv

FOTO: Janusz Pieńkowski / PantherMedia /Scanpix

Ühendkuningriigis Norfolkis elav Nick Christou ei olnud kunagi kohtunud oma emaisaga Jim Rossiga, kuid sai pärast mehe surma temalt ootamatult päranduse. 

Nicki ja ta õde Katherine’i kasvatas nende ema Beverley, kes kaotas oma isaga kontakti 1980. aastatel, teatab news.com.au.

Ema ei rääkinud lastele nende vanaisast peaagu mitte kunagi ja nad olid vaid teadlikud, et ta on kuskil olemas.

Nick ja Katherine Christou ema suri 2016. aastal.

Paar kuud tagasi sai 31-aastane Nick Christou e-kirja, milles teatati vanaisa pärandusest. Ta pidas seda rahaõngitsuskirjaks ja saatis prügikasti.

Selle kirja taga oli pärandisaajaid otsiv firma Finders International, mis tegeles Jim Rossi sugulaste otsimisega, leides nad Norfolkist.

Firma saatis mehele uue kirja, milles selgitas, et ta vanaisa Jim Ross on oma testamendiga pärandanud talle oma kinnisvara, mille väärtus on ainult 5300 naela (6095 eurot). Kuid testamendis oli veel, et tütrepoeg  saab ka lotovõidu, mis on 150 000 naela (173 000 eurot).

Õnnelik mees. Pilt on illustreeriv

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Mees jagas päranduse oma 24-aastase õe Katherine’iga, mõlemad said 77 650 naela (89 297 eurot).

Christou sõnul oli päranduse saamine nii tema kui ta õe jaoks suur üllatus.

«See raha sõna otseses mõttes muutis meie elu, saime selle abil alustada uut peatükki. Meie ema ei rääkinud mitte kunagi oma isast. Elasime oma elu teadmata, et ta võib meie olemasolust teadlik olla ja meie peale mõelda,» sõnas inglane.

Nick Christou ei varjanud, et nende emal oli alkoholiprobleem, mille tõttu tal oli mitmeid terviseprobleeme, mis lõpuks temalt elu võtsid.

«Saime nüüd teada, et vanaisa üritas meiega aastaid tagasi kontakti saada, kuid ema ei soovinud. Vanaisa sai lõpuks oma tahtmise ja jättis meile oma vara,» selgitas mees.

Christou ja ta 33-aastane naine Karen on olnud mitu aastat abielus, kuid ei ole varem pulmareisil käinud. Nad kavatsevad nüüd saadud raha eest teha pulmareisi USAsse Las Vegasesse.

Nelja lapse isa Christou sõnul kulub osa rahast võlgade tasumiseks, ta ostab jalgratta ja ülejäänu paneb panka.