Unustage Holland! Victori lähim konkurent on hoopis 16-aastane kaunitar Valgevenest

Laulja Zena ehk Zinaida Kuprijanovitš Eurovisiooni avatseremoonial.

FOTO: Reuters/ScanPix

Tänavuse Eurovisiooni noorim osaleja on 16-aastane Zinaida Kuprijanovitš ehk Valgevene lauljatar Zena, kellel läheb ennustuste kohaselt Victor Crone'iga tihedaks rebimiseks.

Koos Victoriga esimeses poolfinaalis võistelnud Zena sai finaali, kuid suurt edu talle ei ennustata. Ennustusportaalid paigutavad ta 21. kohale, täpselt koha võrra Eestist kõrgemale.

Finaalis astub Zena üles üheksateistkümnendana, kohe pärast Victorit. Niisiis on Zena ja Victor täna tihedad konkurendid. Kokku osaleb finaalis 26 riiki.

Artistinime all Zena tegutsev lauljatar pani looga «Like It» Valgevene eurolaulu konkursi üsna kindlalt kinni: võimalikust seitsmekümnest žüriihäälest teenis ta 69. Lähim konkurent teenis 65 punkti, vahendab Wiwibloggs. Televaatajate arvamust euroloo valimisel ei küsitud.

17. septembril aastal 2002 sündinud Kuprijanovitš alustas lauljakarjääri 11-aastaselt, osaledes Lätis Jurmalas toimunud lauluvõistlusel «Uus laine». Ta on osalenud kahel korral Juunioride Eurovisiooni Valgevene eelvoorus, jäädes 2015. aastal neljandaks ja 2016. aastal kolmandaks.

Pärast seda hakkas noor tütarlaps tegema teletööd ning oli 2018. aastal Valgevene pealinnas Minskis toimunud Juunioride Eurovisiooni lõppvõistluse üks saatejuhtidest. Ta andis venekeelse publiku jaoks hääle Disney animafilmi «Moana» (eestikeelse pealkirjaga «Vaiana») nimitegelasele.

Eurovoix kirjutab, et Valgevene tänavu finaalis hääletada ei saa, kuna nad avalikustasid ühes intervjuus, kellele nad esimeses poolfinaalis oma hääled andsid. 

See on vastuolus Eurovisiooni reeglitega, mis näevad ette, et poolfinaali tulemusi ei avaldata enne finaali lõppu. Euroopa Ringhäälingute Liit reageeris karmilt ja diskvalifitseeris Valgevene hääletuselt. Vaevalt see aga finaalis Valgevene tulemust mõjutab.

Valgevene lauljatar Zena Eurovisiooni finaali proovis.

FOTO: AP/Scanpix

Victor Crone veedab vaba aega, mis tal proovide ja esinemiste vahelt jääb, konkurentidega naljakate piltide tegemiseks. Nimelt on tal käsil «topeltlõua väljakutse», millest võttis osa ka Zena.