K, 28.10.2020

Galerii: Haapsalu võttis üheks õhtuks uue näo - voolas vein ja kõlas muusika Itaaliast

Haapsalu Itaalia Muusika Festivalile saabusid Ricchi E Poveri, Riccardo Fogli ja Ryan Paris. Lisaks unustamatutele hittidele oli festivalikülalistel võimalik nautida Itaalia maitseid ja veine.

Itaalia Muusika Festivali peaesineja oli duo Ricchi E Poveri, mis moodustati aastal 1967 Itaalia Liguuria maakonnas asuvas Genovas. Bändi edu valemiks sai Itaalia meloodilise popmuusika ja USA selle aja tuntumatelt bändidelt saadud inspiratsiooni segamine. 1980. ja 1990. aastatel kuulusid muusikute repertuaari selle aja kõige tuntumad itaalia hitid nagu «Mamma Maria», «Made in Italy», «Se m'innamoro» ja paljud teised armastatud lood.

Peamiselt ballaade ja poplaule esitav Riccardo Fogli võitis 1982. aastal Sanremo muusikafestivali lauluga «Storie di Tutti i Giorni». Fogli on tänaseks avaldanud üle 30 albumi, mis teeb temast ühe produktiivsema artisti maailmas. Riccardo Fogli tuntumate hittide hulka kuuluvad «Ti Amo Pero», «Compagnia» ja «Il Segreto del Tempo».

Festivali teisel laval astus üles Itaalia muusik ja näitleja Ryan Paris, kes saavutas ülemaailmse kuulsuse 1983. aastal lauluga «Dolce Vita». Samanimelise kontserdikavaga «La Dolce Vita» ehk «Magus elu», mis on pühendatud Itaalia heaolu ajastule pärast sõda, esines veiniaias ka Erkki Otsman.

Itaalia Muusika Festival toimus Haapsalu Piiskopilinnuse õuel 1. juunil. Samal ajal peeti linnas Itaalia veinipidu, mis tõi Haapsalu peatänavatele Itaalia maitseid ja veine.