Tanel Padar sattus kohtinguäpis identiteedivarguse ohvriks
Identiteedivaras võib vangi minna

Tanel Padar Eesti Muusikaauhindade galal 2018.

FOTO: Madis Sinivee

Kui mõni naine juba rõõmustas, et Tanel Padar on taas vaba ja vallaline, siis selleks pole põhjust, kuna kohtinguäpis Tinder liigub ringi hoopis muusiku pildiga identiteedivaras.

Armastatud muusik Tanel Padar, kes saab kihlatu Lauren Villmanniga peagi lapse, jagas Instagramis pilti, kus kutsub rahvast üles identiteedivargusest teatama. Nimelt on populaarses kohtinguäpis Tinder liikvel tema nime ja pildiga tegelane, kes muusiku kuulsuse arvelt naisi landib.

«Ilmselgelt pole tegu minu kasutajaga, vaid fake kontoga. Kes seda näeb, siis palun reportige!» teatas Padar.

Tanel Padari nimega tehti Tinderisse libakonto.

FOTO: Kuvatõmmis Instagrami storyst

Eesti karistusseadustikus on kirjas, et kui kasutada teise isiku isikuandmeid, et luua temana esinemise teel teadvalt ebaõige ettekujutus, ja tekitada kahju teise isiku seadusega kaitstud õigustele või huvidele, on karistuseks rahatrahv või kuni kolmeaastane vangistus.

Antud juhul on identiteedivaras jätnud tahtlikult mulje, nagu landiks peagi isaks saav muusik samal ajal tutvumisportaalis naisi.

Kui identiteedivarguse ohvriks langenu leiab, et tema õigusi või huve on kahjustatud, peaks ta kindlasti politseisse või prokuratuuri avalduse tegema. Kas Tanel Padar seda teeb, on ebatõenäoline.