Naine soovis sünnipäevatordile Mariah Careyt, kuid sai...

Mariah Carey esinemas 1. mail 2019 Las Vegases

FOTO: Mario Anzuoni / Reuters/Scanpix

Ühendkuningriigis elav naine tellis pagaripoest oma sünnipäevaks lemmiklauljanna Mariah Carey pildiga tordi, kuid sai selle asemel hoopis keemiku ja füüsiku Marie Curie pildiga tordi.

Tordist pildi sotsiaalmeediasse postitanud Harriet Alida Lye arvates ei näinud 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi alguse teadlase pildiga tort üldse kole välja, teatab livescience.com.

Lye teatel tellis selle tordi ta nõbu Siobhan. Pagarid olid Curie tõsise näo juurde kirjutanud kreemiga teksti: «Happy Birthday Siobhan» ja ümber tordi pannud veel roosasid tassikooke.

Marie Curie pildiga tort

FOTO: twitter.com

Seda tordipilti jagati üle 43 000 korra ja see sai üle 200 000 meeldimise.

Pilti näinud kommenteerisid, et Carey on tuntud muusikuna ning Curie sai tuntuks nii keemiku kui füüsikuna. Mõlemad naised on kuulsad ning seega ei peaks sünnipäevalaps põdema, et sai tordile vale pildi.

«Curie saavutused on märkimisväärsed ja on torti väärt. Ta avastas 1898 radioaktiivseid aineid ning sai 1903 koos oma abikaasa Pierre Curie ning kolleegi Henri Becquerel’iga Nobeli füüsikapreemia,» kommenteeriti.

Marie Curie (1867–1934)

FOTO: akg-images /Scanpix

Marie Curie oli esimene Nobeli preemia saanud naine, kuid ta ei jäänud loorberitele puhkama.

1911. sai ta Nobeli keemiapreemia puhta raadiumi eraldamise eest. Ta on ainus naine, kes on saanud kaks korda Nobeli preemia ning seda erinevate teadusalade saavutuste eest.

Curie suri 1934. aastal ja arvatakse, et kuna ta oli aastaid oma teadustööde tõttu radioaktiivsuse sees, siis tekitas see talle kasvajaid ja aneemiat.

Kui Marie Curie oleks elus, siis arvatavalt oleks see tordilugu talle meeldinud, sest ta sattus tordile kogemata.

Curie moto oli: «Ideaalset ei tuleks karta, sest seda ei saavutata kunagi. Alati on midagi, mida saab avastada, parandada ja paremaks muuta».

Marie Skłodowska Curie (sünninimi Maria Salomea Skłodowska; 7. november 1867 Varssavi – 4. juuli 1934 Prantsusmaa, Savoia, Sallanches oli Poola päritolu Prantsuse füüsik ja keemik.

Marie Curie ja ta abikaasa Pierre Curie läksid ajalukku kui aatomifüüsika alusepanijad.

Mariah Carey (sündinud 27. märtsil 1970) on Ameerika Ühendriikide laulja, kes on välja andnud mitmeid edukaid albumeid ja kelle palad on muusikaedetabelite eesotsas.

Mariah Carey 6. detsembril 2013 laulmas Valge Maja jõulukuuse avatseremoonial

FOTO: SAUL LOEB / AFP/Scanpix