Video: India politsei sukeldujad leidsid jõest tuntud trikimeistri surnukeha

India trikimeistri Chanchal Lahiri jõkke laskmine 16. juunil

FOTO: / AP/Scanpix

India politsei sukeldujad leidsid Lääne-Bengali osariigis Kolkatas Hugli jõest möödunud pühapäeval 16. juunil kadunuks jäänud trikimeistri surnukeha.

40-aastane illusionist Chanchal Lahiri, kelle lavanimi on Jadugar Mandrake (Võlur Mandrake), üritas jäljendada 20. sajandi kuulsa Ungari-USA illusionisti Harry Houdini veetrikki, teatab cnn.com.

Harry Houdini

FOTO: akg-images /Scanpix

Illusionist lasi oma käed ja jalad köite ja kettidega kinni siduda ning ta lasti vette, kus ta pidi end köidikutest enne õhu otsa saamist vabastama, kuid midagi läks valesti.

Ta oli seda trikki harjutanud ja teinud palju kordi kartmata, et midagi võib juhtuda.

India trikimeister Chanchal Lahiri 16. juunil enne jõkke laskmist

FOTO: Stringer / Reuters/Scanpix

Illusionisti trikki jälgis lisaks mitmele assistendile ka ta pereliikmeid. Kui mees õigel ajal pinnale ei ilmunud, käivitati ta otsing.

Enne vee alla kadumist oli Lahiri öelnud, et kui ta saab köied ja ketid lahti, on suurepärane, kuid kui ei saa, siis traagiline.

Kolkata politsei esindaja Syed Waquar Raza sõnas, et nad leidsid trikimeistri surnukeha kahe kilomeetri kaugusel paigast, kus ta vette läks.

Arvatakse, et ta ei saanud piisavalt kiiresti köisi ja kette lahti, vool kandis ta minema ning ta uppus.

Politsei uurib seda juhtumit, Lahiri surnukeha tuvastas ta vend.

Trikimeistri nüüdset etteastet jäädvustanud fotograafi Jayanta Shaw sõnul oli ta ka varem teinud India «Houdini» veetrikkidest fotosid ja need etteasted lõppesid alati õnnelikult. Ta ei oodanud, et nüüdne lõppeb katastroofiga.

India trikimeister Chanchal Lahiri enne jõkke laskmist 16. juunil

FOTO: STR / AFP/Scanpix

Lahiri sai võimudelt loa veetrikki teha ning seal olid igaks juhuks juures ka politseinikud, parameedikud ja sukeldujad. Indialane tegi peaagu samas paigas 21 aastat tagasi samasuguse triki.

Siis kasutas ta ka klaaskasti, kust ta pidi välja saama ning tal olid ka siis käed ja jalad kinni seotud. Selles trikis pääses ta pinnale 29 sekundiga.

Gangese parempoolne harujõgi Hugli, mis suubub Bengali lahte, on 260 kilomeetri pikkune jõgi Lääne-Bengalis Indias.