Rahva Raamat kasutas Telliskivi loomelinnaku tulistamist reklaami tegemiseks
Lisatud Rahva Raamatu esindaja kommentaar

Rahva Raamat valiti Londoni raamatumessil maailma parima nelja hulka

FOTO: Rahva Raamat

Kurjategija tulistas täna öösel Tallinnas Telliskivi tänaval kaht taksojuhti, kellest üks suri. Keegi Rahva Raamatust arvas, et see on hea võimalus endale reklaami teha.

Rahva Raamat avaldas täna hommikul Instagramis postituse, kus kirjutati, et kuigi Telliskivi on tulistamise tõttu kui Metsik Lääs, siis nende restorani saab ikka tulla. Pildil on kujutatud mõtliku näoga noort kauboid, kes hoiab käes lassot. 

Rahva Raamatu ebasobiv reklaam.

FOTO: Kuvatõmmis Instagramist

Ühel hetkel sai Rahva Raamat oma veast aru ja eemaldas postituse, kuid pilt oli selleks ajaks juba liikvele läinud. Selle noppis üles üks Twitteri kasutaja, kes selle sinna keskkonda üles laadis.

«Iga päev imestan kui halba sisuturundust meil tehakse, aga see on uus tase,» kirjutas Twitteri kasutaja pildi juurde.

Sama kasutaja lisas hiljem ironiseerivalt: «Hihiii inimene lasti maha, aga muidu meil siin Rahva Raamatus praegu päevapasta 3.20!»

Telliskivi tulistamise uurimine. 

FOTO: Tairo Lutter/Postimees

Sellele võtsid sappa ka teised kommenteerijad, kes samuti raamatupoe reklaami maha tegid.

«Kus nad ennast reklaamivad nii? Kui haige!» kirjutas üks.

«Oh tänks. Plaanin kandideerida peagi vabanevale sotsiaalmeedia turundus positsioonile @rahvaraamat-us,» kirjutas teine kasutaja sarkastiliselt, lisades juurde ka Rahva Raamatu lingi.

Rahva Raamatu turunduspetsialist Kersti Küla vabandab.

«Vabandame kõigi Rahva Raamatu klientide ja teiste sõprade ees täna meie Instagrami kontole tehtud postituse pärast. Tunnistame, et tehtud postituse näol oli tegemist tänaseid sündmuseid mitte arvestava otsusega, mistõttu reageerisime ja eemaldasime postituse,» kommenteeris ettevõtte esindaja.

Tulistamises kahtlustatav 30-aastane Raivo Jürimäe sooritas päeval Nabala bussipeatuses enesetapu.