Ökosõbralik joogikõrs põhjustas 60-aastase briti naise surma

Plastikust joogikõrre asemel kasutas 60-aastane briti naine metallist kõrt. Pilt on illustreeriv.

FOTO: Scanpix / AP

Suurbritannias kukkus 60-aastane naine eelmise aasta novembris ökosõbraliku metallist joogikõrre otsa ja suri saadud vigastustesse, vahendab Daily Mail

2018. aasta novembris hoidis Elena Struthers-Gardner käes kaanega purki, millel oli väike ava 25 sentimeetri pikkuse metallist ökokõrre jaoks. Naine kukkus enda köögis ja selle tagajärjel torkas kõrs Struthers-Gardneri läbi silmakoopa tema ajuni välja. 

Kukkumist võib selgitada endise võiduratsutaja Struthers-Gardneri varasem selgroovigastus, mistõttu oli naine varemgi korduvalt kukkunud. Lisaks põhjustas ratsutamisest saadud vigastus naisel kroonilist valu.

Valu leevendamiseks kasutas Struthers-Gardner alkoholi. Elukaaslase sõnul jõi ta päevas pool liitrit viina koos apelsinimahlaga, kasutades selleks sünnipäevaks kingitud metallist joogikõrsi. 

Õnnetu kukkumise järel leidis ohrvi naise elukaaslane, kõrs vasakus silmas, imelikult häälitsemas. «Ma helistasin kiirabisse ning kõne ajal lõpetas Elena hingamise,» kirjeldas elukaaslane juhtunut emotsionaalselt.

Haiglasse jõudes selgus õnnetuse tõsidus ning elukaaslasele öeldi, et Struthers-Gardneri ellujäämise tõenäosus on väga väike. Lisaks oli saadud vigastus haruldane ning meditsiinitöötajad ei olnud sellise juhtumiga varem kokku puutunud.

Koroneri sõnul ei oleks tohtinud metallist joogikõrt fikseeritud kaanega purgis kasutada. «Kui kõrs ei ole kaane külge kinnitatud, saab see kukkumise hetkel liikuda ning vigastused on välditavad». Ta täpsustas, et seda sorti ökosõbralike kõrte kasutamisel peaks olema ettevaatlik.

«Need kõrred võivad olla väga lihtsalt surmavad,» kommenteeris Struthers-Gardneri vend õe surma. «Isegi, kui metallist joogikõrs ei võta sinu elu, võib see tekitada tõsiseid vigastusi,» kommenteeris juhtunut teine perekonna liige.

Koroneri teatel oli Struthers-Gardner õnnetuse ajal kaine.