T, 27.10.2020

Kuu aega Rootsi vanglas istunud ASAP Rocky sai lõpuks vabadusse

ASAP Rocky (paremal üleval nurgas), koos meeskonnaga, vahetult pärast kohtuistungit, kus teatati, et räppar ei pea enam vanglasse minema, vaid võib Ameerikasse sõita.

FOTO: EPA / Scanpix

Ameerika räppar ASAP Rocky (30) veetis kuu aega Rootsi vanglas, juuli alguses toimunud kaklusese tõttu. Räppar vabastati kohtuistungi kolmandal päeval ja ASAP Rocky võib naasta Ameerikasse lõplikku otsust ja karistust ootama, vahendab TMZ.

Rocky sattus vangi 30. juunil toimunud kakluse pärast, millest on avalikustatud ka video. Viimase põhjal on näha, kuidas räppar Rocky tõstab tänaval üles mehe ning viskab ta seejärel maha.

Samast päevast postitas räppar enda Instagrami samuti kaks videoklippi, kus selgus, et teda ning tema seltskonda jälitasid kaks meest.

Kohus tegi aga vahetult peale juhtunut otsuse, et ASAP Rocky peab kaheks nädalaks jääma Rootsis kinnipidamise keskusesse. Mehe advokaadi sõnul võeti antud otsus vastu, kuna kahtlustati, et Rocky võib proovida põgeneda. Rocky veetis Rootsi vanglas lubatud kahe nädala asemel kokku kuu aega.

Vangistuse alguse väitis Rocky mänadžer John Ehmann, et tema klienti hoitakse ebasanitaarsetes tingimustes, talle on piiratud inimlikud hüved ja räpparile pakutav toit on seedimatu ning maitsetu.

Vangaülem Fredrik Wallin lükkas aga väited ümber. Wallini sõnul elavad vangid heades ning hügeenilistes tingimustes ja kõigil on kolm söögikorda päevas. 

Elu24 kirjutas 29. juulil Billboardi vahendusel, et Rocky oli vahi all Kronobergi eeluurimisvanglas. Kronobergi vangla esindaja Anette Skeppar-Forström sõnas, et kuigi ta ei saa kommenteerida ühtegi individuaalset juhtumit, on värskelt renoveeritud vangla «heas seisukorras».

Ta lisas, et kõikides kongides on voodid, madratsid, lauad ja eraldi televiisorid. Samuti on kinnipeetavatel ligipääs raamatutele ja raadiole ning neil lubatakse veeta enam kui viis tundi päevas teiste vangidega suheldes.

TMZ teatel lasti Rocky kohtuistungi lõppedes, 2. augustil, vabadusse ning mõni tund hiljem, oli räppar juba teel Ameerika poole. Lõplik kohtuotsus tehakse 14. augustil kirjalikul teel.

Rocky postitas vahetult pärast vabanemist Instagrami pildi, kus tänas fänne, sõpru ja kõiki üle maa, kes teda juhtunu ajal on toetanud.

«Ma ei oska kirjeldada, kui tänulik ma teile kõigile olen. See on olnud väga raske ja alandlikkusele sundiv kogemus,» kirjutas Rocky oma postituses emotsionaalselt. 

Räppar tänas kohtut, et nad vabastasid tema ning tema kaks turvameeskonna liiget, kes saavad nüüd pere ja sõprade juurde naasa.

«Aitäh veelkord kogu selle armastuse ja toetuse eest,» lisas Rocky lõpetuseks.

TMZ teatel ei plaani Rocky enam Rootsisse naasta ning jääb kohtuotsust, mis tehakse 14. augustil, ootama Ameerikas.