FBI otsis läbi Jeffrey Epsteini «pedofiiliasaarel» asuva villa

Jeffrey Epsteini villa Kariibi mere Little St. Jamesi saarel

FOTO: MARCO BELLO / REUTERS/Scanpix

USA meedia teatel otsis Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) läbi alaealiste tüdrukute kupeldamises ja seksuaalkuritegudes süüdistatud miljonäri Jeffrey Epsteini Kariibi mere Little St. Jamesi saarel asuva villa ja selle juurde kuuluvad hooned. 

Epstein leiti 10. augustil New Yorgis asuva Metropolitan Correctional Center vangla kongist surnuna, tema erasaarel asuv residents otsiti läbi 12. augustil. Veel ei ole avalikustatud, mida FBI uurijad sealt leidsid, kuid meedia andmetel võib sealt leitu heita üsna halba valgust mitmele tuntud mehele.  

Jeffrey Epsteini villa Little St. Jamesi saarel

FOTO: ZUMAPRESS.com/scanpix

Epstein ostis USA Neitsisaarte hulka kuuluva Little St. Jamesi saare aastakümneid tagasi ja lasi sinna ehitada villa. Tegemist on eraldatud kohaga, kuhu pääseb vaid paadi, jahi või helikopteriga.

Jeffrey Epsteini villa Kariibi mere Little St. Jamesi saarel

FOTO: MARCO BELLO / REUTERS/Scanpix

Ajakirjanike andmetel viis ta sellele «pedofiiliasaarele» tüdrukuid ja noori naisi, kes seal nii talle kui ka tema külalistele seksuaalteenuseid osutasid. Lisaks toimusid orgiad, kus osalejatest kõige nooremad olid 12-aastased tüdrukud.

Jeffrey Epsteini villa Kariibi mere Little St. Jamesi saarel

FOTO: MARCO BELLO / REUTERS/Scanpix

Tema külaliste hulgas on olnud nii USA kui ka välisriikide poliitikuid ja kuulsusi. Kinnitamata andmetel käisid seal Briti prints Andrew ja Hollywoodi staar George Clooney.

Epstein arreteeriti juuli alguses ning ta oli enesetapuvalve all, sest 23. juulil ta juba korra üritas enesetappu, mis ebaõnnestus. 29. juulil lõpetati tema ööpäevaringne enesetapuvalve ning edaspidi käidi teda kontrollimas iga 30 minuti järel.

10. augustil kontrolliti teda pikema intervalliga, ja arvatakse, et see võimaldaski Epsteinil enda elu kallale minna.

Jeffrey Epstein politseifotol

FOTO: Handout / REUTERS/Scanpix

Epstein anti juba 2008. aastal alaealiste kupeldamise ja nende ärakasutamise pärast kohtu alla. Ka siis uuriti «pedofiiliasaarel» toimunut, kuid tõendeid nappis. Epstein sai toona 13 kuu pikkuse vangistuse, millest enamiku veetis ta vabaduses.

Nüüd teatasid mõned Epsteini süüdistavad naised, et nad viidi vastu nende tahtmist Little St. Jamesi saarele, kus nad pidid rahuldama mitmete kuulsuste seksuaalvajadusi.

Jeffrey Epsteini kupeldamisimpeeriumi ja ta väidetava enesetapu uurimine jätkub.

USA Neitsisaared on osa Väikestest Antillidest, olles USA liidendamata ala, mis jääb Puerto Ricost itta. Seal on 53 vulkaanilist saart, millest suuremad on Saint John, Saint Thimas ja Saint Croix.