Video: sukeldunud teismeline aitas lahendada 27 aasta tagust kadumisjuhtumit

Järv. Pilt on illustreeriv

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Kanada lääneosas Briti Columbias koos GoPro kaameraga sukelduma läinud teismeline poiss aitas lahendada 27 aasta tagust kadumisjuhtumit.

13-aastane Max Werenka märkas sogase veega Griffini järve põhjas mingit objekti, mis lähemale ujudes osutus autoks, milles oli surnukeha, teatab nypost.com. 

Auto oli kaldast umbes kümne meetri kaugusel.

Poiss ja ta ema Nancy näitasid vee all tehtud videot politseile ning selgus, et tegemist on autoga, mis kadus ligi 30 aastat tagasi.

Kui päästjad olid auto järvest välja toonud ja sellel olevat numbrimärki kontrolliti, ilmnes, et see auto kuulub Mill Bays elanud Janet Ferrisele. Autos olnud inimjäänused olid seega selle naise omad. 

69-aastane Ferris jäi kadunuks, kui ta sõitis Briti Columbiast Albertasse pulma. 

Kanada politsei teatel aitas poisi juhuslik sukeldumine lahendada kadumisjuhtumit, mis olekski võinud jääda lahendamata.

«Pereliikmed saavad nüüd rahu, sest teavad, mis Ferrisega juhtus ning ta korralikult maha matta,» sõnas politsei.

Janet Ferrise poeg, 62-aastane George Ferris sõnas, et tal oli ema kadumisest raske üle saada, kuid headele mälestustele keskendumine aitas.

«Lõpuks teame, mis temaga juhtus. Nüüd saame otsad kokku tõmmata,» teatas poeg.

Kanad politsei kiitis Werenkat nende abistamise eest, lisades, et see poiss peaks tulevikus kaaluma politseinikuks õppimist ja politseis tööle asumist, sest tal on «hea nina».