POINT teatri eestvedaja Karl Kermes oleks elektritõuksi alla jäänud

TÕNIS NIINEMETSA Start-up Comedy ÄMBRISSE ASTUMISE AJASTU. Karl Kermes

FOTO: AFP / Scanpix

POINT teatri eestvedaja Karl Kermes kirjutas Facebookis, et oleks maja uksest välja astudes äärepealt elektritõukeratta alla jäänud, kui temast kihutas 20 km tunnikiirusega mööda noormees, kellel jäi hilisemas vestluses õigust ülegi. Kermes lisas, et elektritõukeratas ei ole kindlasti kõnniteel liiklemise vahend.

Elu24 uuris, kas Karl Kermes on ise ka elektritõukerattaga sõita proovinud, mille peale mees vastas «Olen proovinud. Elektritõukeratas on tore ja innovaatiline, kuid selle kasutamise puudulik reguleerimine vajab kiiret tegutsemist, sest liiklusohtlikud olukorrad on kiired tekkima.» Kermes lisas, et 20. eluaastates meesterahval, kellega see intsident juhtus, jäi õigust ülegi, mulle öeldi, et peaksite ise ette vaatama!

Näiteks Pariisis ja Brüsselis on aktiivselt tegeletud elektritõukeratastega seotud probleemidega, seal on neile kehtestatud kiirusepiirangud (kallimatel mudelitel on sõidukiirus 25 km/h) ning keelatud on sõita kõnniteedel, kus need häirivad jalakäijate, lapsevankrite ja ratastoolide liikumist.