E, 30.11.2020

«Kuuuurija»: Luubi alla võetakse ühe Eesti kiirlaenukontori petuskeem

Kiirlaenude küüsi on väga lihtne langeda, kuid mis toimub nende ettevõtete kulisside taga? Seekord võtab «Kuuuurija» luubi alla ühe kiirlaenukontori ja uurib seda pankrotipesa põhjalikult. Kas politseinikud on fabritseerinud asitõendeid ja mis on saanud vaeste inimeste rahast?

Tänases «Kuuuurijas» uuritav kiirlaenufirma MiniCredit andis kiirlaenusid ja SMS laenusid ja lõpetas oma tegevuse litsentsi puudumise tõttu. Tähtsad raamatupidamisdokumendid läksid kaduma ja politsei leidis need ühe Lasnamäe garaažiboksi eest. Ometi on osadel inimestel kahtlus, et tegelikult politsei neid dokumente ei leidnud, vaid need olid kogu aeg politsei käsutuses. Katrin Lust uurib, kas Eesti Politsei vassib.

Vandeadvokaat Viktor Särgava räägib kiirlaenu ettevõtte telgitagustest ja sellest, kuidas ettevõtte üks niiditõmbaja Kristjan Kesner pani tuhandete laenuvõtjate tagasi makstud rahad taskusse ning jättis võlausaldajad oma rahadest ilma. Ning täna ei süüdistata Kesnerit nende tegude eest mitte ühegi ametivõimu poolt.

«Kuivõrd nad olid lihtsad inimesed ja ei küsinud dokumente, et mis alusel nad üldse laenu tagasi nõuavad, siis nad lihtsalt maksid,» kommenteerib Viktor Särgava, kuidas toimus mastaapne Eesti inimeste petmine. «Kõik SMS võlgnikud on visatud üle parda ja nende huvisid ei ole politsei poolt kaitstud,» lisab Särgava.

Saate teises pooles uurib Katrin Lust, kes on EKRE ridadesse kuuluv vandeadvokaat Urmas Simon, kes himustab endale peaprokurör Lavly Perlingu kohta.

Katrin Lusti autorisaade «Kuuuurija» on Kanal 2 eetris esmaspäeviti kell 20.00, kohe pärast «Reporterit».