Prantsuse kohus määras Saudi Araabia printsessile torumehe halva kohtlemise eest tingimisi karistuse

Avenue Foch asub Pariisi 16. linnaosas

FOTO: JACQUES DEMARTHON / AFP/Scanpix

Prantsusmaa Pariisi kohus määras Saudi Araabia kuninga Salmani tütrele, printsess Hassa bint Salmanile ta korteris remonditöid teinud töömehe halva kohtlemise, vägivalla ja ebaseadusliku vangistamise eest 10 kuu pikkuse tingimisi karistuse.

43-aastane printsess elas Pariisi 16. linnaosas Avenu Fochil asuva korrusmaja luksuskorteris, kuhu ta kutsus 2016 vannitoa veesüsteemi probleemide tõttu torumehe, teatab theguardian.com.

Printsess nägi, et torumees tegi ta vannitoast fotosid ja arvas, et see mees tahab need müüa kõmuväljaannetele. Ta andis oma ihukaitsjale Rani Saidale käsu töömehelt ta nutitelefon ära võtta ja meest peksta. Lisaks käskis ta torumehel oma jalgu suudelda ning siis viskas mehe korterist välja.

Egiptuse päritolu torulukksepp Ashraf Eid sõnas kohtus, et ta tegi fotosid, kuna nii sai ta vannitoast ja seal asuvast torustikust parema ülevaate.

Eid lisas, et nii korteri omanik kui ta ihukaitsja said asjast valesti aru, kuid nad ei kuulanud teda.

Ihukaitsja sidus ta kinni ja peksis teda printsessi käsul. Eid kinnitas kohtus vande all ka seda, et tal tuli ka selle naise jalgu suudelda.

Torumehe sõnul ütles printsess talle, et õpetab matsile, kuidas kuninglike isikutega tuleb rääkida.

Kannatada saanud mees jätkas, et teda peksti ja piinati selles Pariisi luksuskorteris mitu tundi ja ihukaitsja lõhkus ta nutitelefoni.

Printsess olevat ihukaitsjale ka öelnud, et ta võiks selle «koera tappa, kuna sel koeral ei ole õigus elada».

Saudi Araabia printsess Hassa bint Salman lahkus pärast torumehe intsidenti Pariisist, minnes tagasi oma kodumaale. Torumees tegi politseile avalduse, et Avenue Fochil elav naine kohtles teda vägivaldselt ja politsei asus seda uurima.

Prantsuse politsei andis Saudi Araabia printsessi kohta välja vahistamismääruse, kuid kuna ta oli juba Saudi Araabias, siis ei saadud teda kätte.

Printsessi ei olnud kohal nüüdsel kohtuistungil, kus talle 10 kuu pikkune tingimisi karistus ja 10 000 euro suurune trahv määrati.

Kohus määras printsessi ihukaitsjale 8 kuu pikkuse tingimisi karistuse ja 5000 euro suuruse trahvi.  

Saudi Araabia printsessi Hassa bint Salmani ihukaitsja Rani Saida advokaat Yassine Bouzrou

FOTO: Michel Euler / AP

Printsess Hassa bint Salman teatas uurimise ajal oma advokaadi Emmanuel Moyne kaudu, et ta ei ole kedagi halvasti kohelnud. Kohus leidis nüüd, et ta tegi seda.

Saudi Araabia printsessi Hassa bint Salmani advokaat Emmanuel Moyne

FOTO: Michel Euler / AP/Scanpix

Saudi Araabia riigimeedia on ülistanud printsess Hassa heategevustööd ja naiste õiguste eest seismist.

Printsessi kohtujuhtum ei näita Saudi Araabia kuninglikku perekonda just heas valguses.

Kui prints Mohammed bin Salman sai 2017 kroonprintsiks ja riigi tegelikuks valitsejaks, käivitas ta mitmeid sotsiaal- ja majandusreforme, mille abil üritab oma riiki kaasajastada.

Kroonprintsi maine sai hoobi, kui Saudi Araabia valitsust kritiseerinud ajakirjanik Jamal Khashoggi tapeti 2018 Türgis Istanbulis asuvas Saudi-Araabia konsulaadis.

Lääneriikide andmetel andis kroonprints Mohammed bin Salman käsu tappa uuriv ajakirjanik Khashoggi.

Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman

FOTO: Amir Levy / REUTERS/Scanpix