T, 27.10.2020

Itaallane lasi kogemata oma isa maha, pidades teda...

Jahimees. Pilt on illustreeriv

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Itaalias Salerno provintsis Postiglione lähedal leidis aset jahiõnnetus, milles poeg pidas põõsastes liikunud olendit metsseaks ja lasi ta maha. Alles hiljem selgust, et seal oli ta isa.

34-aastane poeg ja ta 55-aastane isa pidasid 22. septembril jahti Sele jõe lisajõe lähedal tiheda põõsastikuga kaetud alal, teatab thesun.co.uk.

Isa läks ülesvoolu ja poeg jäi allavoolu metssigu otsima.

Isa liikus siis poja suunas tagasi ning poeg arvas, et põõsastikus sahistas metssiga ja ta avas tule.

Isa Martino Gaudioso sai kuuli kõhtu, surres selle tagajärjel. Poeg sai alles surmakorinast aru, et ta ei tulistanud mitte metslooma, vaid oma isa.  Poeg kutsus kiirabi lootes, et parameedikud suudavad ta isa elu päästa, kuid kui kiirabitöötajad sündmuspaika jõudsid, oli isa juba surnud.

Kohale kutsutud politsei konfiskeeris jahirelvad ja uurib seda juhtumit, milles pojale võidakse esitada süüdistus tahtmatus tapmises.

Lisaks pidasid isa ja poeg jahti looduskaitsealal, kus jahipidamine on keelatud.

Itaalia loomakaitseorganisatsiooni sõnul on sellest riigist saanud Metsik Lääs, kuna inimesed peavad jahti seal, kus heaks peavad.

Organisatsiooni juhi Michaela Vittoria Brambilla sõnul on viimastel aastatel aina enam olnud jahiõnnetusi, milles on hukknud ka väga noori inimesi.

Ta tõi näitena 2018. aastal, mil kaotas Itaalia-Prantsusmaa piiri ääres jahiõnnetuses elu 18-aastane noormees.  

Veel on olnud juhtumeid, milles jahimehed on pidanud tervisejooksjaid ja jalgrattureid metsloomaks ja nad maha lasknud.